• شنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-3290-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مشاور جوان حفاظت از محیط زیست ایلام:

چرا منابع طبیعی در ارائه پیوست زیست‌محیطی ارغوان تعلل می‌کند؟

فعال زیست‌محیطی و مشاور جوان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: چرا باوجود تاکید فعالان زیست محیطی و  استاندار بر حفظ ویژگی‌های طبیعی ارغوان و ضرورت تهیه پیوست زیست محیطی طرح توسعه منطقه، منابع طبیعی همچنان تعلل می‌کند؟


 «حسین نعمتی‌زاد» در گفتگو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: چند ماهی از پروژه جنجالی ارغوان ایلام  می‌گذرد اما متاسفانه اداره کل منابع طبیعی ایلام بدون انجام مطالعات ارزیابی زیست محیطی و تهیه پیوست‌های مرتبط در فصل زادآوری حیات وحش با فعالیت عمرانی در این منطقه موافقت کرد که این اقدام عجیب متولی منابع طبیعی استان با واکنش فعالان محیط زیست مواجه شد .

وی تاکید کرد: فعالان محیط زیست ادله خود را با افکار عمومی و نهادهای مرتبط در میان گذاشتند و نتیجه این رایزنی‌ها به برگزاری جلسه مشترک با استاندار،مدیران کل منابع طبیعی و محیط زیست و راه و شهرسازی منجر شد.

 نعمتی‌زاد با بیان اینکه تاکید استاندار به حفظ ویژگی های طبیعی منطقه و همچنین الزام به تهیه پیوست زیست محیطی طرح بود، گفت: بر اساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی استانداری اداره کل منابع طبیعی باید  تا تاریخ31  خرداد ماه نسبت به انجام مطالعات مذکور اقدام می‌کرد که تاکنون در این زمینه تعلل کرده است.

 وی تاکید کرد: از طرفی پروژه بر اساس پیگیری مسولان امکان توقف نداشته لذا در این میان بازنده اصلی طبیعت بکر ارغوان است.


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: