• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2191-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

تا سال 1404

ایلام دارای 574 کیلومتر بزرگراه می‌شود

معاون امور عمرانی استاندار ایلام گفت:  طول بزرگراه‌های استان ایلام تا سال 1404 به 574 کیلومتر خواهد رسید.

  به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «احمد کرمی» اظهار کرد:  قبل از انقلاب در ایلام بزرگراه نداشتیم اما بیش از 130 کیلومتر بزرگراه داریم و تا سال 1404 این میزان تا 547 کیلومتر توسعه خواهد یافت.

معاون امور عمرانی با اشاره به خدمات نظام در حوزه‌های زیرساختی دیگر مانند آب و برق و گاز و راه روستایی گفت: در دوران طاغوت بسیاری از این زیرساخت‌ها وجود نداشت در حالی که الان در بسیاری از این موارد از میانگین کشوری بالاتر هستیم .

کرمی با تاکید بر اینکه در حوزه راه روستایی ما راه آسفالت آن‌ چنانی نداشتیم اما امروز بیش از 98 درصد راههای روستایی استان آسفالت هستند، به گازرسانی به مناطق دوردست استان اشاره کرد و گفت: درحالیکه در آن دوران گاز در استان وجود نداشت اما امروز ضریب نفوذ گاز در محیط شهری 98 درصد و در محیط روستایی 80 درصد است .

وی در ادامه به فعالیت 56 مجتمع آبرسانی در استان اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از این پروژه‌های مهم مشکلات آب شرب شهروندان استان رفع خواهد شد.

کرمی در قبل از انقلاب طول تونل های استان حدود 352 متر بوده است در حالیکه امروز به 11.5 کیلومتر رسیده است .

وی سپس به وجود دو تونل بزرگ کشور در استان اشاره کرد و گفت:تونل کبیرکوه با طول 4700 متر بزرگترین تونل در دست احداث کشور است و تونل اربعین (قلاجه) با طول 2500 متر در انتقال و تردد زوار به عتبات عالیات بسیار حائز اهمیت است.

معاون عمرانی استاندار از مرمت سیستم روشنایی و تهویه تونل قلاجه تا قبل از اربعین خبرداد و گفت: کار حفاری تونل بزرگ دیگر استان تا پایان سال مالی 97 به اتمام خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، به نقل از  روابط عمومی استانداری ایلام محور ایلام -مهران (بعد از تونل کربلا) به علت انجام عملیات انفجار و تعریض محور مسدود شده است و تردد از مسیرهای جایگزین جاده قدیم ایلام – ماربره- صالح آباد و ایلام - ملکشاهی -مهران صورت می گیرد.

کرمی در بازدید از این طرح اظهار کرد: هم اکنون روزانه
۱۳۳۰ تن از ریزش برداشت می‌شود که امیدواریم با افزایش شیفت کاری و ماشین آلات شاهد دو تا سه برابر شدن حجم ریزش برداری باشیم بطوری که در کمترین زمان ممکن بازگشایی مسیر صورت گیرد .

وی تاکید کرد: مسئولان ذیربط باید هر
۴۸ ساعت یکبار از روند اجرای عملیات ریزش برداری بازدید و نحوه اقدامات را رصد کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: