• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1591-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان:

ایلام قطب گردشگری ساحلی غرب کشور می‌شود

رئیس گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان ایلام با تشریح آخرین وضعیت زیرساخت‌های سد سیمره گفت: استان ایلام در حال تبدیل شدن به قطب گردشگری ساحلی غرب کشور است.

«محمد نورالهی» در گفتگو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: سیمره یکی از پتانسیل‌های توسعه گردشگری است و طول دراچه سیمره یکی از بهترین جلوه‌های گردشگری را فراروی گردشگران قرار داده است.

وی با بیان اینکه ایجاد جاده دسترسی لازمه‌ی بالفعل شدن این ظرفیت گردشگری است، گفت: سه نقطه‌ی روستای چشمه‌شیرین در منطقه رماوند، تنگه‌ی کافری و شهرک ولیعصر برای این مهم پیش‌بینی شد که بر اساس نظر کارشناسی و در نظر گرفتن جوانب مختلف شهرک ولیعصر برای این مهم انتخاب شد.

رئیس گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان ایلام تصریح کرد: با همراهی مجموعه‌ی مدیریتی استان از اعتبارات استانی در سال 1396،  2 میلیارد و 400 میلیون تومان به این طرح اختصاص یافت.

نورالهی با بیان اینکه قرار است امسال نیز 1.5 میلیارد تومان به این طرح اختصاص یابد، گفت: راه مهمترین موضوع در ایجاد زیرساخت‌ها و مشوق اصلی برای سرمایه‌گذاران است و امیدواریم با کمک مجموعه مدیریتی استان این مهم به نتیجه برسد تا گردشگری ساحلی استان جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه ایلام با وجود پیشرفت 60 درصدی مجموعه ساحلی سد کنگیر و آغاز به کار مجتمع سد محرم می‌تواند به قطب گردشگری ساحلی غرب کشور تبدیل شود، گفت: این کار با نظارت شرکت مهندس مشاور انجام خواهد گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: