• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-2290-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

معاون فرهنگی دادگستری ایلام:

ارتباط منطقی و هدفمند رسانه‌ها و مسئولان راه مقابله با شایعه‌پراکنی است

معاون فرهنگی دادگستری ایلام راه پیشگیری از شایعه‌پراکنی در جامعه را ارتباط منطقی و هدفمند بین رسانه‌ها و مسئولان دانست و گفت: اگر این ارتباط شکل بگیرد دید مردم نسبت به دستگاه‌های حاکمیتی بهتر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدسجاد امیری» در نشست با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان، اظهار کرد: خبرنگاران اگر به اصول حرفه‌ای و اخلاقی این کار به معنای واقعی پایبند باشند کار آنها مصداق بلاغ مبین  و در نتیجه  منشاء اثرات بیشتری در جامعه می‌شوند.

وی امانتداری، ادا کردن حق مطلب، تلاش برای روشن کردن حقیقت و آسیب‌شناسی عالمانه را از وظایف خبرنگاران دانست و گفت: رسانه‌ها می‌توانند به شکوفایی استعدادهای جامعه و به بار نشستن ظرفیت‌های مردمسالاری دینی به بهترین وجه کمک کند.

معاون فرهنگی دادگستری استان ایلام مشکل اصلی را در ارتباط دوسویه‌ی رسانه‌ها و سازمان‌ها، عدم ارتباط سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دانست و تصریح کرد: اگر این ارتباط منطقی و هدفمند شکل گیرد شایعه‌پراکنی‌ها نیز رنگ می‌بازد و دید مردم نسبت به دستگاه‌های حاکمیتی نیز بهتر خواهد شد.

امیری یک یاز فواید رسانه‌ها را نهادینه کردن تکریم ارباب رجوع و گسترش آن در جامعه دانست و تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند با بیان خواسته‌های مردم وانعکاس تلاش مسئولان و در عین حال ترویج  قانون و گسترش آگاهی‌های حقوقی به دستگاه قضا کمک کنند.

وی تولیدمحتوای قضایی و حقوقی را از رسالت‌های خبرنگاران و مخصوصا خبرنگاران حقوقی عنوان و برای نقش‌آفرینی معاونت فرهنگی دادگستری در این زمینه اعلام آمادگی و تاکید کرد: رسانه‌ها می‌توانند بیشترین کمک را به طهارت جامعه داشته باشند. 

در این نشست اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان ایلام دیدگاه‌های خود را درباره ارتبباط بیشتر رسانه‌ها و دستگاه قضا بیان و بر برگزاری نشست‌های مشترک با دادگستری استان تاکید کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: