• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-2190-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

دستگاه‌های اجرایی پدافندغیرعامل را جدی بگیرند

استاندار ایلام در شورای پدافند غیر عامل بر ضرورت داشتن برنامه پدافند غیر عامل در دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: دستگاه هایی که بطور مستقیم با زندگی عامه مردم سروکار دارند بحث پدافند غیرعامل را جدی بگیرند .

  به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در شورای پدافند غیرعامل استان اظهار کرد: در هر سازمان و اداره یک فرد خاص باید به عنوان کارشناس پدافند غیرعامل مشخص و معرفی شود و در جلسات نیز حضور یابد .

وی با تاکید بر آمادگی ادارات و ارگان ها در مقابله با تهدیدات و رویایی با مشکلات احتمالی و برگزاری مانورهای متعدد جهت حفظ آمادگی خاطر نشان کرد:   راه و شهرسازی باید فعالیت گسترده ای در زمینه زیرساخت های عمرانی و ساخت و سازهای مرتبط با پدافند غیرعامل داشته باشد .

استاندار ایلام با اشاره به اهمیت بالای آموزش مردم و اقشار مختلف در خصوص بالا بردن آگاهی برای مقابله با بیوتروریسم و ورود بیماری‌ها و خطرات احتمالی با توجه به مرز طولانی استان ایلام با کشور عراق، بر لزوم آموزش های ویژه در مدارس، فضای رسانه ای، مطبوعات و فضای مجازی تاکید کرد و گفت: فرهنگ سازی در این زمینه باید به نحو گسترده ای در استان صورت گیرد تا تاب آوری و آمادگی مردم استان در بحث پدافند غیر عامل و تهدیدات مختلف افزایش یابد .

«محمد نوذری» معاون سیاسی امنیتی استاندار نیز در این نشست اظهار کرد: هر نظام سیاسی برای حفاظت از زیرساخت‌ها و دکترین نظامی خود باید در حوزه پدافند غیرعامل فعال باشد .

وی با اشاره به اینکه استان‌های مرزی خود به خود در معرض تهدیدات و مخاطرات طبیعی و غیرطبیعی قرار دارند، گفت: اگر یک ملت بخواهد سرپا بماند باید بتواند تهدیدات علیه خود را شناسایی و خنثی کند .

نوذری ضمن تاکید بر دیده شدن پدافند غیرعامل به عنوان یک موضوع علمی و مهم اظهار داشت: در بحث سایبری، نظامی و امنیتی نگاه ما باید جامع باشد، بسیاری از مسائل اجتماعی اگر مدیریت نشوند ممکن است به چالش های امنیتی و نظامی تبدیل شوند .

وی در پایان گفت: مدیران حوزه پدافند باید برنامه های خود را تا پایان سال را اعلام نموده و همچنین گزارش عملکرد سه ماهه خود را ارائه دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: