• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1491-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مهلت یک هفته‌ای استاندار به مدیران برای تدوین سند آمایش ایلام

استاندار ایلام یک هفته برای تدوین سند آمایش سرزمینی به مدیران استان مهلت داد و تاکید کرد: در این سند باید به همه‌ی نقاط استان توجه کرد.

به گزارش  ایسنا،  « قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار کرد: طرح آمایش سندی است که بحث آن از دهه ی 40 در کشور مطرح و از دهه ی 80 هم در استان ایلام پیگیری شد .

وی توجه به برنامه‌های بالادستی در اجرای این سند را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: این یک سند آمایش و توازن است و در توسعه باید برنامه‌ای ارائه داد که همه‌ی نقاط استان توسعه یابد .

استاندار ایلام با بیان اینکه در برخی مواقع ظرفیت مناطق قابل انتقال هستند، تاکید کرد: داشته‌های یک منطقه را فقط برای توسعه همان منطقه در نظر نگیریم .

سلیمانی‌دشتکی خواستار هم‌خوانی برنامه ها با مزیت‌های استان، ساختار اقتصادی کشور و مبادلات بین‌المللی شد و ادامه داد: جایگاه مرز و بازارچه های مرزی؛ امکان ایجاد بازارچه‌های جدید، منطقه آزاد، پایگاه‌های نظامی، خطوط ریلی درون استانی، برون استانی و برون مرزی، تقویت فرودگاهی و خطوط هوایی، ظرفیت‌های نیروگاهی مختلف و توجه ویژه به بخش خصوصی را در سند توسعه استان در نظر بگیریم .

وی خواستار ارائه پیشنهادات مدیران و کارشناسان اجرایی در بحث تدوین سند آمایش سرزمینی ظرف یک هفته آینده شد و خاطرنشان کرد: این طرح در شورای مشورتی استان – متشکل از مدیران ایلامی در مرکز - ارائه و دیدگاه‌های کارشناسی و علمی خوبی پشتوانه آن است .

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با موضوع بررسی و ارائه سند توسعه استان برای مدیران و اعضای شورای برنامه ریزی به منظور کارشناسی و رفع مشکلات و تامین نظر مدیران دستگاه های اجرایی در تدوین نهایی سند آمایش سرزمینی استان ایلام برگزار شد .  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: