• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1594-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

تجلیل امام جمعه ایلام از نقش سنگرسازان بی‌سنگر در دوران دفاع مقدس

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: نقش بی‌بدیل سنگرسازان بی‌سنگر در دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و این نقش باید در رسانه‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدنقی لطفی» در دیدار با جمعی از اعضای کانون سنگرسازان بی‌سنگر استان به مناسبت سالروز آزادسازی مهران، اظهار کرد: ایلام با وجود اینکه در دفاع مقدس پیشگام بود و قبل از آغاز رسمی دوران دفاع مقدس مورد حمله‌ی رژیم بعثی قرار گرفت اما متاسفانه در این زمینه نیز مظلوم واقع شده است.

وی با تاکید بر اینکه اولین اسناد محرمانه درباره وقوع جنگ قبل از 31شهریور  1359 به خوبی در نامه‌های آیت‌الله حیدری ایلامی کاملا مشهود است، تصریح کرد: مردم ایلام در حماسه آزادسازی مهران برگ زرین دیگری را از مجاهدت‌های خود به ثبت رساند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با اشاره به انجام عملیات‌های متعددی در استان ایلام در دوران دفاع مقدس گفت: متاسفانه در ماندگار کردن این میراث عزیز آن گونه که باید عمل نشده و به عنوان مثال ایلام با این همه سوابق درخشان فاقد موزه دفاع مقدس است.

لطفی با قدردانی از نقش سنگرسازان بی‌سنگر در دفاع مقدس و در عملیات‌های گوناگون  تصریح کرد: نام مهندسین جنگ بر تارک دفاع مقدس می‌درخشد اما امروز این عزیزان در گمنامی به سر می‌برند.

وی با ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس ادامه داد: عملیات‌های زنجیره‌ای که در ایلام انجام شده خود تاریخی پربار از دوران دفاع مقدس  است که امیدواریم با تلاش نویسندگان و یادگاران دوران دفاع مقدس نگاشته شود تا آیندگان نیز با این مجاهدت‌ها آشنا شوند.

«خدابخش داودی‌نصر» معاون کانون سنگرسازان بی‌سنگر استان نیز در این دیدار با اشاره به نقش خطیر مهندسی رزمی در دوران دفاع مقدس و از جمله کربلای (1) اظهار کرد: به دلیل نقش این عزیزان این عملیات به جنگ خاکریزها نامگذاری شد چون جهادگران سازندگی در طول 45 شبانه‌روز اقدام به احداث خاکریز‌های متوالی کردند.

وی با انتقاد از عملکرد صدا و سیما و بنیاد حفظ آثار در تبیین نقش سنگرسازان بی‌سنگر در دفاع مقدس، ادامه داد: متاسفانه این مظلومیت تنها به این موضوع ختم نمی‌شود چرا که بنیاد شهید استان اجرای تبصره ذیل ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه در مورد تایید حداقل 5 درصد جانبازی جهادگران را نادیده گرفته و این نوعی اجحاف در حق ایثارگران نلقی می‌شود.

فرمانده مخابرات گردان مهندسی رزمی 17 نبی اکرم(ص) جهادسازندگی ایلام در دوران دفاع مقدس در ادامه اظهار کرد: علاج اقتصاد بیمار و رفع آشفتگی‌هایی مانند نقدینگی سرگردان، قاچاق کالا و ارز، بنگاه‌داری بانک‌ها و ناسامانی بازار اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی مبتنی بر روحیه انقلابی ، تفکر بسیجی و مدیریت جهادی و اصلاح ترکیب مدیریتی استان است.

داودی‌نصر با بیان اینکه  صحبت‌های اخیر رئیس‌جمهور هرچند دیر عنوان شد اما با نگاه خوش‌بینانه قابل تامل است ، گفت: رئیس‌جمهور باید در عمل و به ویژه با اصلاح ترکیب وزرای تیم اقتصادی مواضع خود را با شرایط واقعی و مطالبات منطقی و به حق مردم نزدیک کند.

وی مطرح شدن استعفا، عدم کفایت سیاسی و استیضاح رئیس‌جمهور از سوی اصلاح‌طلبان را نوعی امتیازگیری بیشتر و فرار روبه جلو ارزیابی و تصریح کرد: اصول‌گرایان چنین مطلبی را نمی‌پذیرند، بلکه در شرایط فعلی باید تعامل با دولت و حفظ وحدت با رعایت نقد مشفقانه را در پیش گرفت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: