• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-1292-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

تشریح خدمات دولت در مهران توسط استاندار ایلام

مهران از کربلای(1) تا امروز/ از هزینه 1.5 میلیارد یورویی در آذر تا چهاربانده شدن محورها

استاندار ایلام گفت: در دوران جنگ تحمیلی مهران به صورت صد در صد تخریب شده بود اما هم اکنون مهران پیشانی توسعه استان است .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، « قاسم سلیمانی دشتکی» در مراسم سالروز آزادسازی مهران با تبیین و مقایسه شرایط کشور در زمان آغاز جنگ و در طول دوران دفاع مقدس با امروز، اظهار کرد:  اظهار کرد: 80 کیلومتر از مسیر دسترسی چهار بانده شدن ایلام به مهران در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسیده و 20 کیلومتر مابقی نیز تا پیش از اربعین امسال زیر بار ترافیک خواهد رفت .

وی با بیان اینکه مسیر ایلام- ملکشاهی - مهران از پیشرفت مناسبی برخوردار است و نقاط حادثه خیز آن در حال حذف شدن است  و  30 کیلومتر از مسیر مهران به دهلران در دست ساخت و مابقی آن در آینده نزدیک به مناقصه خواهد رفت و  30 میلیارد تومان اعتبار برای اصلاح گمرک هزینه خواهد شد، ادامه داد : دولت تدبیر و امید با ایجاد بازارچه چنگوله موافقت کرده و 15 میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌ها و راه اندازی این مهم نیز در مهران هزینه شده است.

سلیمانی دشتکی میزان هزینه صورت گرفته در میدان نفتی آذر را حدود 1 و نیم میلیارد یورو اعلام و اظهار کرد: مراحل کاری ساخت پتروشیمی مهران آماده شده و در حال واگذاری به سرمایه گذار است .

وی در تبیین شرایط ایران در  جنگ تحمیلی با اشاره به تاریخ 150 سال گذشته ایران گفت: در طی این سالها در ظاهر از توان نظامی و سیاسی قدرتمندی برخوردار بودیم اما با اندکی تامل و تحقیق در می یابیم که قسمت های بسیاری از ایران را در 150 سال گذشته و طی معاهده هایی مانند ترکمانچای، گلستان، بحرین و... از دست داده ایم  و در دوران قاجاریه پس از شکست در جنگ با روسیه و عثمانی سرزمین های بسیاری را از دست دادیم.
سلیمانی دشتکی با اشاره به وضعیت کشور در زمان پهلوی گفت: در زمان پهلوی اول، در برابر متفقین حتی 24 ساعت هم توان مقابله با پیشروی‌های دشمن را نداشتیم و در نتیجه کشور مجبور به تسلیم شد  و در دوره حکومت پهلوی دوم نیز بحرین را از دست دادیم زیرا مردم ایمان و اعتقادی به حکومت طاغوت نداشتند و ارتش کشور نیز در دست مستشاران بود.

استاندار ایلام با اشاره به وقوع انقلاب اسلامی و نقش آن در ایجاد عزت ملی اظهار کرد: درست است که وقتی انقلاب ما به وقوع پیوست هنوز ارتش، سپاه و بسیج شکل نگرفته بود اما خدا، امام و امت پیرو امام را با خود به همراه داشتیم و حرکت انقلاب ما گام برداشتن در مسیر الهی بود.

وی ادامه داد: در مقابل ما نیز فقط صدام نبود، بلکه تمام قدرت های بزرگ استکباری در مقابل تنها سلاح ما که "الله اکبر" بود، صف آرایی کرده بودند و گمانشان بر این بود که ظرف چند روز ایران را به تسخیر خود در می آورند اما علیرغم هشت سال دفاع جانانه و تقدیم هزاران شهید، یک وجب از خاک کشور را به آنان واگذار نکردیم.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه این قدرت الهی باید در تاریخ ماندگار و ثبت شود، تصریح کرد: امروز کشور ما از یک رهبر توانمند و مقتدر، ارتش، سپاه، نیروهای امنیتی کاردان و با تجربه و سربازان گمنام امام زمان(عج) برخوردار است   و هرچنددشمنان به دنبال ترساندن ملت ما هستند اما نمی‌دانند که ما از گذشته قوی‌تر هستیم، چرا که در گذشته ما با کاستی‌هایی از نظر امکانات مواجه بودیم اما امروز و با تلاش فرزندان و جوانان این مرز و بوم شرایط فرق کرده است.

شعر خوانی «محمدعلی قاسمی» از دیگر برنامه‌های این مراسم باشکوه بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: