• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1291-5
  • خبرنگار : 961201
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام:

طرح نوین مشاغل خانگی زودتر از سایر طرح‌ها به بازدهی خواهد رسید

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: اگر برای اشتغال و کسب و کار چشممان به دولت باشد به نتیجه نخواهیم رسید و طرح‌هایی مانند طرح نوین مشاغل خانگی در اصلاح دیدگاه دولتی به شغل بسیار مؤثر خواهد بود.

به گزارش ایسنا منطقه ایلام «عباس بیرامی» در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با اشاره به تجربیات سایر کشورها در حوزه اشتغال‌زایی گفت: در کشورهای دیگر تجربیات خوبی در حوزه مشاغل خانگی وجود دارد و با توجه به مکانیزم‌های تعیین شده برای طرح نوین مشاغل خانگی، قطعا این طرح زودتر از سایر طرح‌ها به نتیجه خواهد رسید.

بیرامی به وجود چهار و نیم میلیون فارغ‌التحصیل حوزه فناوری اطلاعات اشاره و عنوان کرد: این تعداد 17 درصد کل فارغ‌التحصیلان را شامل می‌شود که می‌تواند ظرفیت بسیار بزرگی در حوزه مشاغل خانگی باشد.

وی با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های استان در فاز اول اجرای طرح نوین توسعه مشاغل خانگی اظهار کرد: جهاددانشگاهی در حوزه فناوری اطلاعات اقدامات قابل توجهی انجام داده و این نهاد در عرصه فناوری اطلاعات از دستگاه‌های پیشرو بوده است.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام نیز توسعه پایدار را مبتنی بر فناوری اطلاعات خواند وگفت: در طرح نوین توسعه مشاغل خانگی علاوه بر اتصال به بازار سنتی، اتصال به بازار الکترونیکی نیز ایجاد می‌شود.

«سید غلامرضا حسینی» توسعه طرح نوین مشاغل خانگی را مستلزم ارتباط هر چه بهتر و بیشتر بین دستگاهی و همکاری و پای کار بودن دستگاه‌های اجرایی دانست و افزود: بررسی ظرفیت‌های هر شهرستان و حتی روستا به روستا برای اجرای هر چه بهتر طرح نوین توسعه مشاغل خانگی در دستور کار جهاددانشگاهی ایلام قرار دارد.

وی ضمن تشریح سامانه طرح نوین مشاغل خانگی گفت: طرح نوین مشاغل خانگی در راستای اقتصاد بی وزن است و در آن صفر تا صد تولید مورد بررسی قرار گرفته است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: