• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1191-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

دلیل گران شدن غیرمنطقی ارز فقط مشکلات اقتصادی نیست

استاندار ایلام گفت: کسی منکر وجود برخی مشکلات چون بیکاری نیست اما نباید از سوء استفاده برخی در گران شدن غیر منطقی ارز غافل شد و آن را صرفا به حساب مشکلات اقتصادی گذاشت .

به گزارش  ایسنا، منطقه ایلام،  به نقل از  روابط عمومی استانداری ایلام قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در جلسه کمسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد:آمریکایی ها نسبت به قبل خصومت هایشان را بیشتر کرده اند و البته این دلیل دارد و آن حاصل ضربه های کاری جمهوری اسلامی ایران بر هیمنه پوشالی آنان در منطقه و جهان است .

وی ادامه داد: حدود 40 سال است که آمریکایی‌ها ایران را با انواع قطعنامه ها و تحریم ها و ترورها مورد هجمه گسترده قرار داده اند و حال که نتیجه نگرفته اند سعی دارند با خروج از برجام ایجاد جنگ روانی کنند و به اهداف پست خود برسند .

نماینده عالی دولت در استان اتحاد و ایستادگی در مقابل نقشه های شوم آمریکا را بهترین پاسخ ملت بزرگ ایران به شیطنت های اخیر استکبار جهانی دانست و گفت: شرایط ما که سخت تر از اوایل انقلاب نیست و قطعا با وحدت و مقاومت می توان دشمن را سرجای خود نشاند .

سلیمانی دشتکی در اوایل انقلاب علی رغم نداشتن نیروی نظامی، سلاح و امکانات کافی توانستیم در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم و به پیروزی برسیم امروز که به مراتب شرایط فرق کرده است و ما نسبت به گذشته از جنبه های مختلف قوی‌تر شده ایم .

استاندار ایلام رمز پیروزی ملت ایران علی‌رغم برخی کمی و کاستی‌ها در اوایل انقلاب در مقابل کشورهای غربی را اتحاد و وحدت مردم و روحیه ایثارگری مردم در آن زمان دانست و گفت: امروز هم نیازمند همان روحیه ایثار و از خودگذشتی همه مردم، جناح ها و گروه ها حول منافع ملی هستیم .

سلیمانی شرایط فعلی اقتصاد کشور را با واقعیات موجود متفاوت دانست و تصریح کرد: قسمتی از این مشکلات ناشی از جنگ روانی و تبلیغاتی است که ملت باید هشیار باشند و تحت تاثیر برخی فضاسازی‌ها قرار نگیرند .

سلیمانی دشتکی ادامه داد: کسی منکر وجود برخی مشکلات چون بیکاری نیست اما نباید از سوء استفاده برخی در گران شدن غیر منطقی ارز غافل شد و آن را صرفا به حساب مشکلات اقتصادی گذاشت .

وی درپایان به منویات مقام معظم رهبری و بیانات اخیر رئیس‌جمهور اشاره کرد و گفت: همه بزرگان نظام به درستی بر وحدت آحاد مختلف مردم تاکید دارند و خوشبختانه در این روزها شاهد وحدت رویه بیشتر در کشور هستیم و به حول و قوه الهی در ادامه بر موانع و مشکلات پیش رو غلبه خواهیم کرد و از این پیچ نیز عبور خواهیم کرد . 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: