• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-1590-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام:

آموزش بهترین راه مبارزه با مواد مخدر است

معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام با بیان اینکه امروزه مصرف استعمال مواد مخدر زمینه ساز آسیب رساندن جدی به امنیت و سلامت جامعه است گفت آموزش مردم بهترین راه مبارزه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «فرزاد یاسمی» اظهار کرد: پلیس با نهادینه کردن امر آموزش در جامعه هدف، توانسته است در پیشگیری از آسیب های اجتماعی خانواده ها و دانش آموزان گام های موثری را بردارد.

وی گفت: پلیس زمینه آموزش مردم را در قالب‌ها و شکل‌های مختلف از جمله نمایشگاه‌های تخصصی، آموزش چهره به چهره ، تئاتر خیابانی، فیلم‌های کوتاه، مشاوره و مددکاری در راستای مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر فراهم کرده است.

معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام با بیان اینکه برنامه‌هاي پيشگيري از اعتياد ، بايد به گونه‌اي طراحي شود كه موجب تقويت عوامل بازدارنده گردد و عوامل مخاطره آميز را تضعيف كند،یادآور شد: هرچه سطح احتمال خطر ابتلاء به اعتياد در جامعه هدف بيشتر و بالاتر باشد ، تلاش هاي پيشگيري بايد با شيوه‌اي پرقدرت در سنين پايين‌تر آغاز شود.

یاسمی در پایان به سرایت مواد مخدر در بین جوانان و نوجوانان اشاره کرد و گفت:نوجوانان به راهنمايي و همكاري ، اعتماد ، انضباط ، درك متقابل ، دلسوزي و محبت نيازمندند و كوتاهي و كاستي در هر كدام ، باعث گرايش فرد به غير از والدين و خانواده و يافتن آن نقطه در فرد ديگري مي‌شود  که می‌طلبد اولیاء با فرزندان خود دوست باشند تا آنان نیز مشکلات خود را مطرح و راه علاجی را برای آن پیدا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: