• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-197-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

افزایش 20 درصدی طلاق در آبدانان

رییس دادگستری آبدانان اعتیاد،  کمبود سواد زوجین در خصوص ارتباط کلامی و فقدان مهارت‌های جنسی را از دلایل افزایش طلاق در این شهرستان نام برد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «ابراهیم سبزواری» در نشست خبری اظهار کرد:متاسفانه در شهرستان آبدانان نسبت به سال گذشته با افزایش 20درصدی طلاق مواجه هستیم ومیانگین سن درخواست کنندگان بین 25 تا 35 سال است.

سبزواری با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد اعتیاد،  کمبود سواد زوجین در خصوص ارتباط کلامی و مهارت‌های جنسی است،  تصریح کرد: نباید از مطرح کردن مشکلات واهمه داشت بلکه باید به دنبال راه حل اساسی برای این موضوع باشیم چرا که این آمار افزایش طلاق می‌تواند طی سال‌های آینده خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد که صدمات روحی و آسیب‌های روانی فرزندان طلاق از جمله‌ی این مشلات است.

وی با اشاره به اینکه در سال 96 تعداد 9600 فقره پرونده در دادگستری آبدانان مطرح و رای صادر شده ادامه داد:این آمار کاهش 10 درصدی ورودی پرونده ها به دادگستری را نشان میدهد.

رئیس دادگستری آبدانان افزود :در سال 96 با کاهش 10 درصدی سرقت و 14 درصدی جرائم مربوط به مواد مخدر روبرو بودیم.

سبزواری با بیان اینکه حضور مسولان قضایی در بین مردم می‌تواند مردم را به صلح و سازش دلگرم کند، ادامه داد : اگر کار و اقدامات فرهنگی در سطح شهرستان انجام بگیرد مطمنا تعداد پروند‌ه‌های ورودی به دادگستری کمتر خواهد شد.

وی با اشاره به نقش معتمدین و ریش سفیدان در کاهش آسیب‌های اجتماعی  ادامه داد: خوشبختانه با پادر میانی این عزیزان بسیاری از اختلافات قومی قبیله‌ای که حتی ممکن بود منجر به درگیری  و خسارات جانی و مالی شود حل و فصل شده است .

سبزواری با اشاره به اثرات مثبت مجازات‌های جایگزین حبس، گفت: حبس به خودی خود نمی‌تواند اثرات اصلاحی داشته باشد و متاسفانه هم شخص زندانی و هم خانواده و اطرافیان اون شخص متحمل صدمات و آسیب‌های روحی خواهند شد بنابرین تلاش ما این است که  از احکام جایگزین حبس استفاده کنیم که می‌تواند اثرات مثبت بسیار بالایی داشته باشد بعنوان مثال فرد مجرم بجای زندانی شدن  مکلف می‌شود در طرح محسنین شرکت و سرپرستی ایتام را برعهده بگیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: