• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-791-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گفتگو

شهرک‌های صنعتی ایلام مشمول طرح تسهیلات اشتغال روستایی شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایلام گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده،  واحدهای مستقر در شهرکهای صنعتی استان ایلام نیز برای دریافت سرمایه در گردش با نرخ 10 درصد مشمول طرح تسهیلات اشتغال روستایی شدند .

«مرتضی دارایی» در گفتگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: پیش از این، تنها طرح‌ها و واحدهای مستقر در نواحی صنعتی روستایی برای دریافت تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش شامل طرح تسهیلات روستایی می‌شدند .

وی با بیان اینکه بر اساس این طرح قرار است موسسات عامل (بانک های کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری) با تلفیق منابع برابر با سهم صندوق توسعه ملی به متقاضیان تسهیلات پرداخت کنند، تصریح کرد: تسهیلات روستایی با بهره پایین فرصت بی نظیری برای اشتغال در روستاهای استان و مهاجرت معکوس است و سیاست دولت حمایت همه جانبه از ایجاد بنگاه های کوچک اقتصادی برای رونق کسب و کار در مناطق روستایی و کم برخوردار کشور است .

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی ایلام گفت: در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با حضور معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و تعدادی از مدیران استانی چگونگی اعطای طرح تسهیلات اشتغال روستایی بررسی و پس از چند جلسه مورد تایید این کارگروه قرار گرفت .

دارایی با بیان اینکه صاحبان طرح ها و واحدهای مستقر در ناحیه ها و شهرک های صنعتی مشرف به شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت استان می توانند از طریق سایت سامانه اینترنتی www.kara.mcls.gov.ir ثبت نام و برای دریافت تسهیلات اقدام کنند، تصریح کرد:553   واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری حدود 265 میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال 9 هزار و 171 نفر در استان ایلام وجود دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: