• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-494-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

حرکت موازی مراکز فرهنگی متعدد آسیب‌زا است

استاندار ایلام، تعدد مراکز فرهنگی و حرکت موازی آنان را یک آسیب جدی درحوزه فرهنگ دانست و برلزوم اصلاح این رویه به سمت وحدت رویه در امور فرهنگی تاکید کرد .

به گزارش ایسنا، « قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: هم اکنون حدود 24 درصد بودجه کشور صرف مسائل فرهنگی می شود اما با این وجود در مسائل فرهنگی دچار تشتت آرا هستیم .
وی ادامه داد: علی‌رغم تلاش های گسترده در این حوزه هنوز به ایدآل های خود نرسیده ایم اما در مجموع نتیجه کار مثبت است .

استاندار ایلام راه مبارزه با تهاجم فرهنگی را تقویت علم و فرهنگ دانست و گفت: اگر می‌خواهیم با چیزی در حوزه فرهنگ و اجتماع مبارزه کنیم بایست جایگزین درست آن را داشته باشیم و ارائه دهیم .

وی با بیان اینکه ما باید آنقدر در حوزه تعلیم و تربیت محکم کاری کرده باشیم که شگردها و ترفندهای دشمنان برای به حاشیه بردن جوانان و نیروی انسانی کشور ناکام بماند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی مانع اجرایی شدن نقشه‌های شوم آمریکایی‌ها در منطقه است و  آنچه این نظام را در مقابل دشمنان بیمه کرده جمهوریت و اسلامیت و مردمسالار بودن نظام است .

وی سپس با اشاره به تز وهابیت و داعشی دشمنان اسلام در منطقه، آن را حربه آمریکایی‌ها علیه کشورمان دانست و گفت: آنها برای به چالش کشیدن ایران در منطقه خاورمیانه گروه‌های تروریستی چون وهابی ها، داعش ها و تکفیری‌ها را ایجاد کردند .

نماینده عالی دولت در استان، شرایط کنونی کشور را نیازمند وحدت تمام اقشار و گروه ها دانست و خاطرنشان کرد: همه باید در مقابل شرایط داخلی و خارجی احساس مسئولیت کنیم و نگذاریم تفاوت سلیقه‌ها ما را از منافع ملی باز بدارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: