• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-492-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

در دیدار استاندار ایلام با وزیر امور خارجه صورت گرفت

دستور ظریف برای پیگیری امور استان ایلام با کشور عراق

در دیدار استاندار ایلام با ظریف معاونت اقتصادي وزارت خارجه رابط بين وزارت خارجه و استانداري معرفي شد تا به صورت ویژه امور استان با کشور عراق را پیگیری کند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،منطقه ایلام، به نقل از روابط عمومی استانداری،  «قاسم سلیمانی دشتکی» در دیدار با دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با تاكيد بر ظرفيت هاي استان از جمله ٤٣٠ كيلومتر مرز مشترك با كشور عراق كه نزديكترين و امن ترين مرز زميني کشور براي تردد زوار اربعين حسيني (ع) است، خواستار پيگيري هاي لازم از طريق وزارت خارجه با طرف عراقي براي تسريع و اجراي زيرساخت هاي لازم در سمت عراق شد .

وی با تاكيد بر اينكه هم اكنون تكميل زيرساخت هاي مرز چيلات و چنگوله در دستور كار استان است و بخش عمده‌ای از آن تا اربعين امسال به پايان مي‌رسد اضافه كرد: ضرورت دارد نشست هاي مشترك در سطح ملي و منطقه اي با مقامات عراقي صورت پذیرد .
سلیمانی دشتکی در ادامه با اشاره به تردد حدود ٤/٥ ميليون زائر در سال از مرز مهران در خصوص سهولت و تردد زائران خواستار بازگشايي كنسولگري عراق در استان ايلام شد.

درپایان این دیدار از طرف وزارت امور خارجه دكتر انصاري معاونت اقتصادي وزارت خارجه رابط بين وزارت خارجه و استانداري معرفي شد تا به صورت ویژه امور استان با کشور عراق را پیگیری کند.

در این ديدار  دكتر عادل آذر رئيس ديوان محاسبات کشور و نمايندگان استان در مجلس شورای اسلامی و معاونین استاندار نیز حضور داشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: