• پنجشنبه ۳۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-3490-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

بازدید دکتر بیجندی از ستاد راهبری طرح توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی ایلام

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی از زحمات جهاددانشگاهی واحد استان در طراحی سامانه‌ی اینترنتی این طرح قدردانی کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «محمدصادق بیجندی» با حضور در جهادددانشگاهی واحد استان ضمن بازدید از ستاد راهبری طرح توسعه مشاغل خانگی و دیدار با عوامل سازنده سامانه‌ی اینترنتی این طرح که بخشی از آن  در ایلام طراحی شده است، اظهار کرد: ایلام در این طرح به بهترین وجه نقش خود را ایفا کرده ومطمئنا از نتایج آن نیز برخوردار خواهد شد.

وی با قدردانی از کارشناسان این بخش گفت: همه‌ی ما نبسبت به این طرح خوش‌بین هستیم و تلاش ما لیبک گفتن به فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه تلاش برای رونق اشتغال است.

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی تصریح کرد:  از دو سال و نیم گذشته نگاه جدید به حوزه مشاغل خانگی و طراحی الگوی جدید مطرح شد و سال گذشته به طور جدی مورد پیگیری قرار گرفت و در ستاد مشاغل خانگی الگوی پیشنهادی به تصویب رسید که با حمایت وزیر کار و سایر متولیان امر در مهرماه 96 تفاهم‌نامه‌ای با رئیس جهاد دانشگاهی و وزارت کار به امضاء رسید .

بیجندی  با تاکید بر چکش کاری طرح و انعطاف‌پذیری آن بر اساس شرایط استان‌ها گفت: وزارت تعاون کارفرما است و جهاد به عنوان مجری ارتباط بین همه دستگاه‌ها را برقرار می‌کند .

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی از کار مطالعاتی در 9 کشور قبل از اجرای این طرح خبر داد: در حوزه آموزش و مشاوره کارهای هدفمند و متفاوتی انجام شده و ارائه‌ی آموزش‌های عمومی و فراهم کردن بازار از مزایای این طرح است و در این طرح نحوه‌ی عملکرد افراد را رصد می‌کنیم .

بیجندی به مشکلات مستندسازی این طرح اشاره کرد و گفت: متاسفانه اطلاعاتی که از سازمان های مختلف در این طرح گرفته می‌شد عموماً متناقض بود که امروز جمع آوری شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد .

وی یکی از این کارها را شبکه سازی عنوان کرد و گفت: هم‌افزایی کامل در این طرح وجود دارد و تمام دستگاه‌ها هماهنگ می‌شوند و در این طرح درصدد هستیم بحث تسهیل‌گران و مشاوران را دنبال کنیم و برای هر ۵۰ نفر متقاضی یک مشاور و تسهیل‌گر پیش‌بینی کردیم .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: