• سه شنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-3593-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

در دیدار سرپرست دانشگاه جامع علمی‌کاربردی و رئیس جهاددانشگاهی واحد استان تاکید شد؛

ضرورت درگیر کردن دانشجویان با پروژه‌های کاربردی

در دیدار سرپرست دانشگاه  جامع علمی کاربردی استان و رئیس جهاددانشگاهی ایلام بر برنامه‌ریزی برای در درگیر کردن دانشجویان با پروژه‌های کاربردی و تیم‌سازی و شبکه‌سازی در دانشجویان مراکز علمی کاربردی تاکید شد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «اسفندیار محمدی» در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام اظهار کرد: مهارت‌آموزی نیاز اصلی امروز جامعه برای حل مشکل بیکاری است و تمام تلاش دانشگاه علمی کاربردی این است که در مراکز مختلف با تربیت دانشجوی آچار به دست و ماهر به حل مسئله بیکاری کمک کند.

وی تب بالای گرایش به رشته‌های علوم تجربی در دوره دبیرستان و گرایش به پزشکی در کنکور را یکی از موانع مهارت‌آموزی در کشور و به تبع آن ، استان عنوان کرد و گفت: با همکاری نهادهایی مانند جهاددانشگاهی تلاش خواهیم کرد در راه مهارت‌آموزی و ترویج آن حرکت کنیم.

سرپرست دانشگاه  جامع علمی کاربردی استان تاسیس دانشگاه علمی کاربردی و مراکز وابسته به آن را گامی مهم در حرکت به سمت سیاست‌های کلی دنیا ارزیابی و ابراز امیدواری کرد این دانشگاه بیش از پیش به انجام ماموریت‌های خود نزدیک‌تر شود.

«غلامرضا حسینی» رئیس جهاددانشگاهی ایلام نیز با ارائه گزارشی از وضعیت مرکز علمی کاربردی این واحد، گفت: جهاددانشگاهی زنجیره‌ای از دانش در سراسر کشور تولید کرده و این نهاد می‌تواند از تمام ظرفیت‌های ملی برای رونق مهارت‌آموزی در استان بهره بگیرد.

وی برگزاری دوره‌هایی مانند صندلی تجربه و استارت‌آپ‌ها، ارتباط منسجم با پارک علم و فناوری، برنامه‌ریزی مدون برای درگیر کردن دانشجویان با پروژه‌های کاربردی و تیم‌سازی و شبکه‌سازی در دانشجویان را از برنامه‌های جهاددانشگاهی برای مرکز علمی کاربردی در آینده نزدیک عنوان کرد.

دکتر اسفندیار محمدی به تازگی سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: