• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-2290-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

با همت جمعیت هلال‌احمر استان؛

جشن گلریزان همای رحمت برگزار شد

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: فرهنگ ایرانی اسلامی ما توسعه دهنده و ترویج دهنده فرهنگ خیراندیشی و کمک به همنوع است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «محمد نوذری» در جشن گلریزان همای رحمت که با همت هلال احمر استان برگزار شد، اظهار کرد: پهلوی شکسته فاطمه زهرا (س) تاوان عدالت علی است خانه نشینی و سکوت 25 ساله ایشان، آتش سرخ بر دست برادر، سر در چاه کردن علی همه تاوان عدالت علی است و ایجاد نخلستان های
بزرگ در کوفه نتیجه استقرار عدالت علی است .

وی با بیان اینکه کسی که بعد از پیامبر عدالت راستین را در جامعه پیاده کرد در طول خلافت خود حضرت علی (ع) بود ، با اشاره به گروه و دسته هایی که در مقابل مولا علی (ع) قرار گرفتند، گفت: سه دسته در مقابل حضرت علی (ع) قرار گرفتند که سیاسیون، سهم خواهان و افراطیون بودند .

معاون استاندار با بیان این که امروز این همایش به نام همای رحمت و جشن گلریزان است خاطر نشان کرد: در فرهنگ ایرانی و ادبیات پارسی و چند هزار ساله ما دو واژه بسیار زیاد دیده می شود که یکی عشق است که در جای جای تاریخ ادبیات و شعرهای ما آمده است و یکی نیکویی و خیر اندیشی که صفت ایرانیان بوده است و جزئی از تاریخ ما  است.

وی با اشاره به وجود فرهنگ خیر اندیشی در گذشته و در محلات ما تصریح کرد : در گذشته انسان ها و بزرگانی بودند که جشن گلریزان برگزار می کردند حتی زن های ایرانی هم جشن های گلریزان برای کمک به هم نوع برگزار می کردند و محلات ما پهلوان ها و قهرمانان به مولا علی (ع)  اقتدا می کردند  و به نیازمندان کمک می کردند .

نوذری با اشاره به آموزه ها و فرهنگ دینی و اسلامی در خصوص خیراندیشی و کمک به همنوع بیان داشت:  آیین اسلام بر انفاق بهترین چیزها تأکید می کند و ارزش در انفاق بهترین و دوستداشتنی ترین هاست و بهترین توفیق این است که انسان توفیق انفاق و کمک به همنوع را پیدا کند و خود به دیگران کمک کند .

وی از کمک 10 میلیون تومانی استاندار ایلام به جشن گلریزان همای رحمت کمک کرد ادامه داد: ان شاء الله فرهنگ کمک به همنوع و برگزاری جشن گلریزان در جامعه ما گسترش یابد و ان شاء الله توفیق یابیم در این شب‌ها با اقتدای به مولا علی (ع)  به همنوعان خود کمک کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: