• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2592-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

/حمایت از فلسطین؛ آبرو برای ایران/

دبیر مجمع جهانی اهل‌بیت(ع): هیچ کس حق ندارد با اسراییل کنار بیاید

دبیر مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) گفت: امروز قدس مسئله اول مسلمانان است و حمایت مسلمانان و آزادگان جهان از قدس مصالحه و سازش در این زمینه  را نقش بر آب کرده  است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، آیت‌الله «محمدحسن اختری» در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس اظهار کرد: این حضور در واقع بیانگر لبیک گفتن به فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری و پایبندی و تعهد مردم به آرمان بزرگ قدس شریف است.

وی با بیان اینکه گاهی شیاطین و وسوسه انگیزان تأثیرات حضور مردم در چنین برنامه‌هایی را به چالش می‌کشند، گفت: این حضور مردم تأثیرات ژرف  و عمیقی در خنثی کردن توطئه دشمنان داشته و خواهد داشت.

دبیر مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با تأکید بر اینکه این راهپیمایی‌ها فقط مخصوص ایران نیست و در اکثر کشورهای اروپایی، آمریکایی، آسیایی و آفریقایی برگزار می‌شود،تصریح کرد: این حرکت روزبه‌روز درحال‌توسعه پیدا کردن است تا جایی که افراد آزاده‌ی غیرمسلمان نیز از فلسطین حمایت و در این راه با مسلمانان همراهی می‌کنند و این شعار توانسته موج‌آفرینی و غیرمسلمانان را نیز به خود جذب کند.

اختری ادامه داد: بااین‌حال حاکمان برخی کشورهای استبدادی مانند عربستان طرفدار اسرائیل هستند که نمونه تاریخی آن عبدالعزیز آل‌سعود است که در نامه‌ای به آمریکا حمایت خود را از اسرائیل اعلام می‌کند و امروز نیز آل‌سعود دشمن مسلمانان و مردم فلسطین است و متأسفانه کشورهای عربی قبل از انقلاب سعی کردند مسئله فلسطین را فقط مسئله این کشور و درنهایت مسئله کشورهای عربی بدانند اما امام خمینی با مدیریت و تدبیر این مسئله را جهانی اعلام کردند.

وی تصریح کرد: امام خمینی اعلام کرد این موضوع تنها مربوط به فلسطین نیست و ازنظر دینی هیچ‌کس حق ندارد با اسراییل کنار بیاید چون قدس مسئله اول مسلمانان است و با تعیین روز قدس مصالحه و سازش را نقش بر آب کرد.

دبیر مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) هدف تحمیل جنگ 7 ساله بر سوریه را جدا کردن این کشور از ایران برای دست برداشتن از آرمان قدس شریف عنوان کرد و گفت: باتدبیر رهبری محور مقاومت و سوریه حمایت شد و همه شکست خوردند و جبهه مقاومت پیروز شد.

اختری با اشاره به توطئه آمریکا برای ساختن کشورهای فلسطین و اسرائیل گفت: این طرح و نقشه مورد رضایت مسلمانان و ولی امر مسلمین جهان نیست و هدف ترامپ یعنی انتقال سفارت آمریکا به قدس که  بلعیدن تمام فلسطین است نیز نقش بر آب خواهد شد.

وی نقش آل‌سعود را در این جریانات خطرناک و منافقانه توصیف کرد و گفت: عادی‌سازی رابطه با اسرائیل و تعیین مکان جدید برای فلسطینیان از ابعاد این نقش است.

اختری ادامه داد: در شرایط فعلی انتفاضه اوج گرفته و امروز مسئله تصمیم‌گیری درباره فلسطین حتی بر عهده جبهه به‌اصطلاح مبارز نیست و نسل جدید فلسطین به صحنه آمده و در میدان هستند و در نهایت اراده فلسطین ترامپ را به زباله‌دان تاریخ خواهد فرستاد وهمان گونه که تاکنون ثابت‌شده انتفاضه خاموش شدنی نیست آیه‌های استقامت تحقق پیدا خواهند کرد و قدس عزیز آزاد خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: