• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2192-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

مشاوران جوان نگاه دولتی به اشتغال را تغییر دهند/ هدف از تغییر موضع برخی نسبت به تیم مذاکره‌ کننده تضعیف دولت است

استاندار ایلام از مشاوران جوان خواست با تلاش بیشتر نگاه دولتی به اشتغال را در استان تغییر دهند  و با گفتگو با مردم از تنگ‌نظری و معارض داشتن پروژه‌ها بکاهند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در اولین مجمع مشاوران جوان استان، اظهار کرد: مشاوران جوان امروز برای آینده یک دوره تمرینی را می‌گذرانند و با فکر نو دادن به مدیر زمینه خدمت بهتر به مردم را فراهم می‌کنند.

وی با بیان اینکه در طول 2 ماه و نیم گذشته دو تا سه سفر غیر رسمی به شهرستان‌ها داشته‌ام و نشست شورای برنامه‌ریزی در شهرستان‌ها نتیجه‌ی این سفرها بوده است، تصریح کرد: این نوع نگاه به توازن و توزیع عادلانه اعتبارات می‌انجامد.

استاندار ایلام تبدیل دیدارهای نوروزی به دیدارهای کاری تخصصی و بردن میزکار مدیران به مصلا وبرگزاری نشست با بیش از 100 سرمایه‌گذار را از جمله فعالیت‌های انجام شده عنوان کرد و گفت:  نشست‌هایی را با ایلامیان مقیم تهران و شاغلان در وزارت‌خانه‌ها و دیگر نهادها برگزار شده و برای آنها نیز شرط‌گذاری شده که فارغ از مسائل سیاسی و سیهم‌خواهی‌های مدیریتی برای توسعه استان تلاش کنند و راهکار بدهند.

وی همدلی را رمز به ثمر نشستن فعالیت‌های شروع شده  دانست و تاکید کرد: نگاه دولتی به اشتغال و تنگ‌نظری و معارض داشتن پروژه‌ها را از موانع توسعه استان است که لازم است مشاوران جوان در این زمینه نقش خود را ایفا کنند.

استاندار ایلام در بخش دیگری از این نشست، با بیان اینکه  آمریکا در ادامه دشمنی های خود در حال روکردن حربه های نهایی خود در مقابل ایران است، اظهار کرد: آمریکا و همپیمانانش از ابتدای انقلاب به علت از دست دادن منافع در ایران با نظام مقابله کرده اند و این دشمنی را تاکنون ادامه داده که آخرین حربه آن تحریم به بهانه‌های مختلف مانند حضور ایران در برخی مناطق ، حقوق بشر و اینک مسائل هسته‌ای است.

سلیمانی با بیان اینکه برخی تحریم‌ها بعد از پایان جنگ و در زمان صدارت آقای ولایتی علیه ایران تحمیل شد، ادامه داد: در دولت نهم و دهم فرهنگ مذاکره تغییر یافت و از فرهنگ ایرانی اسلامی خارج شد چون توهین به دیگر کشورها در شان دیپلمات‌های ما نبود.

وی با تاکید بر اینکه در این دوره مذاکرات مبتنی بر حقوق بین‌الملل نبود و در این دوره 6 قطعنامه علیه ایران صادر شد و ایران در فصل هفتم منشور بین‌الملل قرار گرفت ، تصریح کرد: ما از جنگ نمی‌ترسیم بلکه از  وقوع جنگ بیهوده نگرانی داریم و تا وقتی که راه مذاکره وجود دارد باید مذاکره کرد.

وی هدف تغییر موضع برخی نسبت به تیم مذاکره کننده را تضعیف دولت دانست و گفت: جامعه نیازمند آرامش است و باید از حوادث دی ماه سال گذشته درس گرفت و نباید به نام از دولت بهانه به دست دشمنان داد.

استاندار ایلام گفت: مردم تیزهوش و آگاه ایران اظهارات متناقض افراد را تشخیص می‌دهند و مدیران با تجربه کشور باید با پختگی بیشتری صحبت کنند و از سخنان متناقض پرهیز کنند.

سلیمانی با تاکید بر این که در شرایط کنونی نیازمند وحدت هستیم ادامه داد: در حالی که نظام ، دولت و مردم نیاز به وحدت و آرامش دارند ، جایز نیست افراد سردمدار و کسانی که مشوق و موافق مذاکره بودند صحبت های متناقض بر زبان آورند و امروز از مذاکره و برجام انتقاد کنند چون در حال حاضر در شرایط سختی قرار داریم ،اما از آمریکا نمی ترسیم ، ولی از افراد خودی که با بیان اظهارات نسنجیده، به خودمان ضربه می زنند می ترسیم .

وی گفت: بزرگان و تریبون داران در بیان مواضع خود دقت کنند، حفظ نظام از هر چیزی برای ما مهمتر و از اوجب واجبات و کسانی که روزی با مبارزه با شاه مخالفت می کردند امروز نظریه پرداز نظام شده اند.

استاندار ایلام با اشاره به سابقه مبارزات رئیس جمهور گفت: روحانی در شرایطی که برخی مبارزه با شاه را نادرست می‌دانستند وارد مبارزه شد و برای اولین بار لفظ امام را به کار برد و در تمام شرایط در کنار امام ، انقلاب و مقام معظم رهبری بوده است .

سلیمانی با بیان اینکه برجام حاصل یک پروسه چندین ساله بود و یک توافق بین‌المللی است، تصریح کرد: اجازه نمی دهیم دولت تضعیف شود و قرص و محکم از دولت دفاع می کنیم.

در این دیدار 10 نفر از مشاوران جوان فرمانداران و مدیران کل استان دغدغه‌های خود را با استاندار در میان گذاشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: