• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2092-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی‌فقیه در استان:

امام پهلوان عرصه فقاهت و سیاستمداری آگاه بود

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: مهم‌ترین امتیاز امام ذوالایعاد بودن شخصیت ایشان بود و سیاستمداری را با سه واژه انقلابی بودن و انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن توام کرد.

به گزارش  ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدنقی لطفی» در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: 29 سال قبل ملت ایران و آزادگان جهان بزرگترین شخصیت را از دست دادند ، شخصیتی که تربیت‌یافته مکتب وحیانی اسلامی و وارث همه پیامبران بود و توانست نسخه‌ای کامل از شخصیت امام علی (ع) را عینیت بخشد.

وی با بیان اینکه  بابیان اینکه امام راحل نسخه عینی و نمادی از رفتار و منش امام علی (ع) بود، گفت: امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم سالگرد ارتحال آن امام عزیز حکیمانه ویژگی‌های مشترک امام خمینی را با مولای متقیان علی (ع) به خوبی بیان کردند.

نماینده ولی فقیه در استان استان ایلام ادامه داد: امام هم برعرفان عملی و هم عرفان نظری مسلط بود و زمانی که در حوزه کهنسال نجف آثار علامه نائینی را نقد کرد پهلوانی خود را در عرصه فقاهت نشان داد، تصریح کرد:مهم‌ترین امتیاز امام ذوالایعاد بودن شخصیت ایشان بود و سیاستمداری را با سه واژه انقلابی بودن و انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن توام کرد.

لطفی بابیان اینکه امام راحل یک انقلابی بی‌بدیل بود و کوچک‌ترین کرنشی در برابر دشمنان نشان نداد، گفت: امام راحل محکم و قوی در برابر طاغوت که مزدور نظام سلطه بود، ایستاد و انقلابی بودن امام راحل مرز و نرمش در برابر دشمن در کارش نبود.

 امام‌جمعه ایلام ادامه داد:حوادث بسیار خطرناکی در طول عمر بابرکت امام راحل ازجمله جنگ تحمیلی و فتنه‌های بنی‌صدر و شیخ ساده‌لوح روی داد اما امام راحل انقلابی عمل کردند و کوتاه نیامد و بر مواضع قوی و محکم انقلابی خودش ایستاد اما درعین‌حال نسبت به ملت ایران مهربان، با عطوفت ورافت بود و با مظلومان جهان همراه بود و هیچ‌وقت برای خودش امتیازی قائل نبود.

لطفی با اشاره به پیوند عمیق امام راحل با مردم، خاطرنشان کرد: امام راحل با مردم صداقت داشت و توانست نظامی را بنا بگذارد که نسخه روشنی از حکومت علوی و الگوی مردم ستم دیده و آزادی‌خواه جهان باشد و امروز بعد از ۱۴۰۰ سال حکومت علوی است و نظامی اسلامی را برپا کرده است.

 امام‌جمعه ایلام با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی میراث امام راحل است، تصریح کرد: این انقلاب امروز بالنده و پویاست و همچنان به راه خودش ادامه می‌دهد، جفا به رهبری، جفا به امام راحل است، امروز کسانی که نام امام راحل را می‌برند اما با نائب به‌حق ایشان حاشیه‌دارند باید به خط امام راحل برگردند.

 نماینده ولی‌فقیه در استان ادامه داد: خط امام خط روشنی است و احتیاج به تفسیر و توجیه ندارد، کسانی که با رهبری زاویه‌دارند می‌دانند که رهبری کوچک‌ترین ضعفی نسبت با آرمان‌های امام راحل ندارد، مسیر امام، راه امام باصلابت و شجاعت رهبری همچنان ادامه دارد. 

لطفی تاکید کرد: بصیرت در فتنه‌ها کارگشاست و انسان دچار تزلزل نمی‌شود، امروز همه آحاد جامعه به‌ویژه کارگزاران و مسئولان و جامعه روحانیت با بصیرت باشیم، امام عظیم آلشان در دل‌های میلیون‌ها انسان آزادیخواه جای دارد و این همان افکار و اندیشه‌های امام است.

 وی با بیان اینکه امام‌زدایی در سرلوحه‌ی نظام سلطه است، ادامه داد: امروز باید به بایدهای رهبری درباره برجام عمل شود و اگر نشود دشمن امیدوار می‌شود.

لطفی تاکید کرد: امام در دل های انسان‌های آزاده جای دارد و نبرد فلسطین، غزه، سوریه و یمن و لبنان و عراق علیه طواغیت بر پایه درسی است که امام امت به جهان اسلام داده است.

امام‌جمعه ایلام، در پایان با تأکید بر تبیین آرمان‌ها و اندیشه‌های امام راحل برای اقشار مختلف جامعه به‌ویژه نسل جوان ، گفت: با پیروی از رهبر انقلاب این پیمان با امام راحل را ادامه می‌دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: