• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-2394-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

تلاش در راه بازسازی عتبات؛ یعنی مقابله با تفکر تکفیری

استاندار ایلام با تاکید بر پای کار آوردن مردم در بازسازی عتبات گفت: تلاش در راه بازسازی عتبات به مفهوم مقابله با تفکری تکفیری است. 

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست ستاد بازسازی عتبات عالیات استان با بیان اینکه خیلی از رفتارهای ما ایرانی‌ها در زندگی عادی و روزمره از رفتار، کردار و سیره ائمه اطهار (ع) نشات گرفته است ، اظهار کرد: زندگی ما برمبنای سیره و منش ائمه اطهار (ع) بنا نهاده شده و شیوه زندگی، تربیت فرزندان، مبارزات، انقلاب و گذشت و بسیاری از صفات ما ایرانی‌ها، همه نشأت گرفته از سیره عملی و علمی ائمه اطهار (ع) است .

استاندار ایلام، تصریح کرد: ما تا زمانی که به ائمه معصومین (ع) متوسل نبودیم، مشکلات زیادی در کشور داشتیم به‌سرعت سر تعظیم در برابر قدرت‌ها و استعمار فرود می‌آوردیم اما امروز با استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و توسل به ائمه اطهار (ع) که با انقلاب اسلامی احیا شد، از نهضت‌های آزادی‌بخش، اسلامی حمایت می‌کنیم .

سلیمانی با اشاره به ویژگی‌های ائمه اطهار (ع)، یادآور شد: حضرت امام علی (ع) اسوه شجاعت، تقوا، عدالت، امانت و همه صفات نیک در همه ابعاد زندگی بود، غزوات، جنگ‌ها، ایستادگی‌ها و سکوت آن حضرت، همه اسوه و نمونه جهانی است و امام حسین (ع) اسوه ایثارگری، امربه‌معروف و نهی از منکر و آزادگی است .

وی، با اشاره به اینکه بسیاری از نهضت‌های آزادی‌بخش در دنیا به امام حسین (ع) تأسی کردند و شیوه مبارزه با ستمگران در این نهضت‌ها برگرفته از شیوه امام حسین (ع) بوده است، ابراز کرد: امروز در امر بازسازی عتبات عالیات، احیاء اسلام اصیل، خط‌مشی الهی و تبعیت از ائمه (ع) دنبال می‌شود، باید گفت که تقویت شیعه در دنیا از اصول ماست و با بازسازی عتبات عالیات درواقع تقویت نظام و انقلاب را دنبال می‌کنیم .

استاندار ایلام، با اشاره به اینکه باید در هر مسیری که گام بر می‌داریم مردم را آگاه کنیم، افزود: خواص می‌دانند حضور ما در سوریه و عراق و دفاع از حرمین شریفین به چه معناست، نیروهای مسلح ما، ایثارگران، داوطلبین، مدافعین حرم می‌دانند اگر نجنگیده بودند الآن باید در داخل ایران جنگ می‌کردیم وداعش از همه شهرها و روستاهای ما سر درآورده بود و باید بدانند که این دفاع کمتر از 8 سال دفاع مقدس نبود، بلکه نوعی از دفاع مقدس بود .

سلیمانی دشتکی، بیان کرد: مسیر عتبات را باید از روش علاقه مردم به ائمه اطهار (ع)، نذرونیاز مردم و دوم فلسفه بازسازی عتبات عالیات پیدا کرد، ما امروز نیاز داریم که در مقابل دنیای کفر و استکبار، وهابیت وداعشی و تکفیری، پایگاه شیعه را که همان صحن مطهر ائمه اطهار (ع) هستند تقویت کنیم .

استاندار ایلام، با اشاره به اینکه کمک به بازسازی عتبات یکی از راه‌های گسترش تفکر شیعه است، گفت: الگوهای شیعه که ائمه اطهار (ع) هستند باید تقویت شود، در منطقه تبلیغات لازم است، این کار ما یعنی مقابله با طرز تفکر نظام استکباری و مقابله با تفکر تکفیری است که امروز ما الگوی زندگی، روش حکومت‌داری، مبارزه با استکبار را از ائمه اطهار (ع) گرفته‌ایم .

وی، تصریح کرد: در استان ایلام دو بحث بازسازی عتبات عالیات و پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی دنبال می‌شود که برای هر دو بخش باید مردم بسیج شوند و پای‌کار بیایند، البته مردم بسیار علاقه‌مند هستند و همواره این را ثابت کرده‌اند، پیمانکاران بسیاری داریم و کارمندان علاقه‌مند هستند که در امر بازسازی عتبات عالیات مشارکت کنند.

سلیمانی  با تأکید بر برنامه‌ریزی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی، گفت: فرم‌هایی در اختیار کارکنان ادارات قرار دهند که هر میزان که تمایل دارند مشارکت داشته باشند، کارکنان، کارخانجات و واحدهای تولیدی، اتاق اصناف در حوزه امور صنفی و بازاریان و عامه مردم، سپاه و بسیج و صداوسیما همه پای کار باشند و در این امر و سنت حسنه مشارکت کنند .

استاندار ایلام، در پایان با تقدیر از اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام، خاطرنشان کرد: در استان ایلام آمادگی کامل را جهت برگزاری جشن گل‌ریزان تحت عنوان نشان محبت هم‌زمان با سراسر کشور به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات راداریم و اعضای ستاد جهت هماهنگی بیشتر و راهکارهای لازم برای هر چه‌بهتر برگزار کردن این جشن تلاش کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: