• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-2194-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

در نشست مشاورین دستگاه‌های اجرایی حوزه امور بانوان عنوان شد؛

ریشه‌ی بسیاری از مشکلات اجتماعی پایین بودن سطح مطالعه است

در نشست مدیران کل و مشاورین دستگاه‌های اجرایی حوزه امور بانوان پیرامون ترویج فرهنگ مطالعه با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه بانوان بر نقش زنان در ترویج مطالعه و آسیب‌شناسی روش‌ها در این زمینه تاکید شد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «مریم شادیوند» مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ایلام در این نشست با بیان اینکه ریشه‌ی بسیاری از مشکلات مانند عدم پایبندی به قانون و عدم رعایت حقوق دیگران و آگاه نبودن جامعه از حقوق شهروندی به سطح پایین مطالعه برمی‌گردد، اظهار کرد: اگر کتابخوانی به معنای واقعی ترویج پیدا کند کار سیستم حاکمیتی راحت‌تر می‌شوئد.

وی با تاکید بر اینکه بانوان می‌توانند ترویج فرهنگ کتابخوانی را از کانون خانواده آغاز کنند، تصریح کرد: اگر این اتفاق میمون در همه‌ی خانواده‌ها بیفتد خودبخود فرهنگ مطالعه در سطح جامعه رواج پیدا خواهد کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ایلام لازمه نهادینه شدن بسیاری از رفتارها را ترویج فرهنگ مطالعه عنوان و تصریح کرد: روش‌های سنتی و تکراری مانند برگزاری مسابقات کتابخوانی آن گونه که باید اثربخش نیست و این موضوع باید آسیب‌شناسی شود.

«مرادجلیلیان» مدیرکل کتاب‌خانه‌های استان نیز گفت: بانوان به بهترین شکل می‌توانند در  ترویج فرهنگ مطالعه نقش‌آفرینی کنند چون هم در محیط خانواده الگو هستند و هم در جایگاه‌های مختلف در ادارات و نهادها وظیفه اجتماعی خود را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه ارتقاء نظام اداری و کارآمدتر کردن آن در گرو مطالعه است، تصریح کرد: تعامل خوبی با ادارات و سازمان‌ها داریم و کتابخانه‌های استان هم از نظر جایگاه و هم از نظر زیرساخت‌ رشد چشمگیری داشته‌اند.

مدیرکل کتاب‌خانه‌های استان با اشاره به برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با محوریت نهاد کتابخانه‌های عمومی از اعضای این نشست خواست تا موضوع را در سطح خانواده‌ها و سازمان‌های محل فعالیت تبلیغ کنند. انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: