• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-2293-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام:

وظایف اساتید رساندن دانشگاه‌ها به تراز انقلاب اسلامی است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام گفت: رسالت‌ اساتید ما در دانشگاه‌ها این است که جوانان را با مهارت اجتماعی شدن، حرفه‌آموزی و اشتغال آشنا کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر «غلامرضا غیاثی» در نشست هم‌اندیشی امر به معروف و نهی از منکر که در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام برگزار شد، اظهار کرد: ما در دانشگاه‌ها چندین رسالت داریم که برخی از این رسالت‌ها، رسالت روز و برخی‌های دیگر وظایف ذاتی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از رسالت‌های ما این است که بعد از انقلاب، دانشگاه‌ها را به تراز انقلاب اسلامی برسانیم، افزود: علم و کاربردی کردن آن ماهیت دانشگاه است که این مهم به خوبی در دانشگاه جامع علمی کاربردی تعبیه شده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام با بیان اینکه هر چه جامعه جلوتر می‌رود، این رسالت پیچیده‌تر و حساس‌تر می‌شود، اضافه کرد: جامعه و دانشجوی جوان از ما تاثیر می‌پذیرد.

غیاثی با تاکید بر اینکه ماهیت دوم دانشگاه، علم و دانش است، عنوان کرد: اگر علم از زندگی برداشته شود این روند حرکت متوقف خواهد شد که امیدواریم بتوانیم در این راستا بهتر و به روزتر حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان در هنگام تحصیل دغدغه‌هایی مانند شغل، امید به زندگی، ازدواج و ... را وارد فرایند تحصیل می‌کنند، گفت: این دغدغه‌ها در هنگام تحصیل، دانشجو را سست می‌کند که اساتید ما وظیفه دارند که امید را به دانشجویان القا کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام ادامه داد: یکی از رسالت‌های اساتید ما در دانشگاه‌ها این است که جوانان را با مهارت اجتماعی شدن، حرفه‌آموزی و اشتغال آشنا کنند و جوان ما نیز با بداند که اشتغال تنها در پشت میزنشینی نیست.

یادآور می‌شود در پایان این نشست از تعدادی از مدرسین و روسای مراکز علمی کاربردی استان ایلام تجلیل شد.    


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: