• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1692-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

معاون سیاسی امنیتی استاندارخبر داد:

برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش ملی اربعین در ایلام

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام از برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش ملی اربعین در استان بعد از تدوین سندجامع اربعین خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «محمد نوذری» در جلسه ستاد اربعین استان با بیان اینکه نگاه به اربعین بین‌المللی است و همه‌ی ادارات و سازمان‌ها موظف به همکاری در این زمینه هستند، اظهار کرد: بیشترین دغدغه‌های بیان شده در این جلسه مربوط به کمیته زیرساخت بود و این کمیته باید 10 تا 15 روز یک جلسه برگزار و مسائل را به صورت ریز برگزار کند.

وی گفت: مستندات جلسات باید به دبیرخانه اربعین ارسال و فرماندار و شهردار مهران نیز بیشترین نقش را در تدوین سند جامع اربعین داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام از برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش بین‌المللی اربعین در استان بعد از برگزاری پیاده‌روی اربعین امسال و تدوین سند جامع، خبر داد و گفت: در این همایش صاحب‌نظران مقالات خود را ارائه خواهند کرد و نقش استان بیشتر در همایش اربعین مشخص خواهد شد.

نوذری از کمیته امنیتی خواست ملاحظات امنیتی را به همه دستگاه‌ها منعکس کنند.

نوذری با بیان اینکه بر اساس نظرسنجی‌ انجام شده  اربعین سال 1396 به خوبی برگزار شد، ابراز امیدواری کرد پیاده‌روی اربعین امسال با تلاش اعضای کمیته‌ها و همه‌ی دستگاه‌ها بهتر از سال‌های گذشته برگزار شود.

«ایوب درویشی» معاون اقتصادی استانداری ایلام نیز اظهار کرد: با وجود اینکه کمیته اقتصادی اربعین یک کمیته نوپا است اما تاکنون نشست های متعددی با فعالان حوزه گردشگری، صنایع دستی، فرش برای معرفی هرچه بهتر استان ایلام صورت گرفته و در نشست با اصناف نیز هفته آینده برگزار خواهد شد .
وی با بیان اینکه در این کمیته اقدامات مستمر ، کوتاه و بلندمدت در حوزه بهره مندی اقتصادی استان از اربیعن در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: بعد از رایزنی با مسئولان عراقی مقرر شد کمیته مشترکی برای ارائه خدمات مطلوب به زائران در استان واسط عراق تشکیل شود .
«احمد کرمی» معاون عمرانی استانداری ایلام نیز در این نشست اظهار کرد:  با توجه به حجم تردد زائران از مرز مهران در صدد ایجاد زیرساخت های موقت در مرزهای چیلات و چنگوله هستیم تا فشار به پایانه مرزی مهران کاسته و از مرز چنگوله به عنوان یک پایانه تجاری در مدت حضور زائران در مهران به منظور صدور کالا به عراق استفاده شود.

وی گفت:  تلاش ما این است که یک ماه قبل از اربعین زیرساخت‌های لازم در مرز از جمله جمله فیبرنوری، راه دسترسی، آب، سرویس های بهداشتی و توقفگاه در مرز چنگوله نیز ایجاد شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: