• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1592-5
  • خبرنگار : 961201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام با اشاره به برخی اظهار نظرها درباره برجام:

برخی یا دچار فراموشی شده‌اند یا عنادشان سخت است

اسناندار ایلام گفت: شرایط کشور پس از خروج آمریکا از برجام شرایط خاصی است و افرادی که از روی دلسوزی یا ناآگاهی و بخل و عناد حرفی می‌زنند، باید این شرایط را درک کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با بیان این مطلب افزود: متاسفانه برخی از افراد یا دچار فراموشی شده‌اند، یا عنادشان بسیار بسیار سخت است که هر روز یک چیز می‌گویند و انگار متوجه نیستند که اگر اینگونه عمل کرده و هر روز یک چیز بگویند، مردم متوجه خواهند شد.

وی اظهار کرد: کسی که خودش 16 سال سکاندار وزارت خارجه بوده و در این  16 سال بسیار اشتباه کرده و خلاف رفته است، نمی‌شود یک روز بگوید برجام خوب است و اگر برجام نبود ذیل فصل هفتم منشور سارمان ملل  قرار می‌گرفتیم و جنگ می‌شد و همه کشورها دور آمریکا جمع می‌شدند و حالا بیاید بگوید برجام بد است؛ یا دچار فراموشی شده‌ایم یا فکر می‌کنیم مردم متوجه نیستند .

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه چه سودی دارد مطلبی را بگوییم که واقعیت ندارد؟ افزود: می‌گویند اروپا پس از خروج آمریکا از برجام وقت‌کشی می‌کند، اروپا چه نیازی به وقت‌کشی دارد در حالی‌که بیشترین مراودات تجاری را با آمریکا دارد مگر مبادلات ما با آنها چقدر است؟ شاید این ما باشیم که نیاز به وقت‌کشی داشته باشیم تا مجددا دنیا دور آمریکا جمع نشود و دچار تحریم‌های عمیق بین‌المللی نشویم.

استاندار ایلام تصریح کرد: برخی از افراد مانند آقای جلیلی حداقل این صداقت را دارند که از اول مخالف برجام بودند و نا آخر هم مخالف مانده‌اند و مسیرشان مشخص است و به قول خود ایشان ماشینی را که برای آن میلیاردی هرینه کرده‌ایم به قعر دره فرستادیم هرچند ایشان خودشان 6 سال راننده این ماشین بودند و خودشان با بردن کشور به ذیل فصل هفتم منشور سارمان ملل، ماشین را به دره انداختند ولی بالاخره حرف ایشان این است که مخالف برجام  است.

وی با اشاره به اینکه مردم در این رابطه تماشاچی نیستند، تاکید کرد: باید استوار پیش برویم و تحت تاثیر این حرف‌ها قرار نگیریم و به کار بچسبیم و به فکر حل مشکلات مردم باشیم.

سلیمانی دشتکی با اشاره به دیدار مدیران استان با مردم پیش از نماز جمعه، اصل نظام جمهوری اسلامی را برپایه مردم‌داری و مدارای با مردم عنوان کرد و گفت: علاوه بر اینکه باید مشکلات مردم را به حداقل برسانیم، چنین گفنگوهای چهره به چهره ای اثر بسیار قوی بر مردم خواهد داشت.

استاندار ایلام از مدیران و به ویژه فرمانداران خواست به مناسبت‌های دیگر و حتی به صورت فصلی چنین دیدارهای چهره به چهره‌ای با مردم تدارک ببینند و اظهار کرد: تا آنجا که در توان دارید ارتباطات خود را با مردم تقویت کنید، اما این ارتباط سوری نباشد چون اگر اینطور باشد به سرعت اثر مخرب و عمیق خواهد گذاشت.

وی به طولانی شدن برخی مشکلات مردم حتی تا 15 سال اشاره و ناکید کرد: مشکلات مردم نباید تبدیل به استخوان لای زخم شوند. اگر درخواست مردم غیر‌قانونی است و یا از توان ما بر‌نمی‌آید، صراحتا بگوییم تا مردم مراجعه نکنند و جلسات مردمی منتج به نتیجه شوند.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: