• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1491-5
  • خبرنگار : 961201
  • منبع خبر : گزارش

بازدید مسئولین ایرانی و عراقی از محل احداث بازارچه مرزی چنگوله ایلام

هیئت های ایرانی و عراقی از محل احداث بازارچه مرزی چنگوله بازدید کردند.
به گزارش ایسنا منطقه ایلام، رئیس گذرگاه های مرزی عراق، معاون استاندار واسط عراق و رئیس کل گمرک ایران و معاونین عمرانی و اقتصادی استاندار ایلام از محل احداث بازارچه مرزی چنگوله بازدید کردند.
در این بازدید "کاظم العقابی" رئیس گذرگاه های مرزی عراق گفت: احداث پایانه مرزی در این نقطه منوط به آماده سازی طرح مطالعاتی آن توسط طرف ایرانی و به دنبال آن طرف عراق است، تا به حکومت مرکزی عراق ارائه و تصویب شود.
وی با بیان اینکه هزینه ساخت هر پایانه برای طرف عراقی بین 30 تا40 میلیون دلار است گفت: اخیرا 5 پایانه مرزی بین ایران و اقلیم کردستان احداث شده است.
العقابی به احداث پایانه مرزی "عرعر" بین عراق و عربستان سعودی اشاره و عنوان کرد: هزینه ساخت این پایانه 50 میلیون دلار بوده که تمامی آن توسط دولت عربستان پرداخت شده است.
وی اظهار کرد: پس از آماده شدن طرح مطالعاتی این بازارچه ، به نخست وزیر جهت طرح و تصویب توسط هیئت وزیران ارائه خواهد شد.
"ایوب درویشی" معاون اقتصادی استانداری ایلام در این بازدید گفت: در ایام اربعین فعالیت های تجاری در مرز مهران مختل و در ایامی تعطیل می شود و بازارچه چنگوله می تواند به عنوان جایگزین کمک زیادی به رفع این مشکل کند.
"احمد کرمی" معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام نیز اظهار کرد: تا پیش از اربعین امسال جاده موقت دسترسی به بازارچه چنگوله آسفالت شده و آب و برق محل بازارچه تامین خواهد شد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: