• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1092-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

یک فعال سیاسی:

رویکرد برخی از مدیران ایلام با مشی دولت و حقوق شهروندی در تناقض است

یک فعال سیاسی با بیان اینکه رفتار و رویکرد برخی از مدیران زیبنده نظام اسلامی نیست و با حقوق شهروندی در تناقض است، گفت: این رویکرد با مشی دولت تدبیر و امید و استاندار و معاونان ایشان تناسبی ندارد که باید آسیب‌شناسی شود .

«سعید انوری‌پور» با حضور در دفتر ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: با توجه به اتفاقات اخیر در حوزه بین‌الملل و خلف وعده آمریکا و خروج از برجام بار دیگر ثابت شد که در معادلات بین‌المللی نمی‌توان به وعده‌های آمریکا اعتماد کرد کما اینکه این حرکت کشور آمریکا مسبوق به سابقه است و مصداق‌های متعدد آن را در این زمینه در عرصه بین‌الملل می‌توان یافت .

وی با بیان اینکه اگر برجام به گونه‌ای که مدنظر کشورهای مذکور در این مذاکرات اجرا می‌شد می‌توانست راهگشای خیلی از مسائل داخلی و بین‌المللی باشد، تصریح کرد: خروج ترامپ از برجام نشانگر این بود که تیم مذاکره کننده ایرانی به خوبی توانسته‌ است با چراغ راه قرار دادن منویات مقام معظم‌رهبری منافع ملی کشور را تقویت کند و امروز نیز این رویه در برجام بدون آمریکا رعایت خواهد شد و تیم مذاکره کننده با شرایط تعیین شده توسط مقام معظم رهبری در حال مذاکره با کشورهای اروپایی است .

این فعال سیاسی ادامه داد: مهمتر از مسائل خارجی اتحاد و انسجامی است که ما ایرانی‌ها همواره در طول تاریخ علیه استعمار و استثمار داشته‌ایم و امروز باید بر خلاف مسائل  جناحی و سیاسی اصلاح‌طلب و اصول‌گرا حول محور رهبری در مقابل بدعهدی‌های آمریکا ایستادگی کنیم و با اتحاد و انسجام مانند گذشته از این گردنه‌ی خطرناک بین‌المللی عبور کنیم .

رییس ستاد مردمی اعتدالیون دکتر روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری در بخش دیگر این گفتگو درباره‌ی مسائل داخلی استان اظهار کرد: استاندار ایلام آقای سلیمانی در عمل نشان داده‌اند که مسئولی پیگیر، سختکوش و عملگرا هستند و شخصا با حضور در مناطق و شهرستان‌ها در جریان امور قرار می‌گیرند و با نگاه کارشناسی دقیق در جهت رفع نواقص گام برمی‌دارد .

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه این رویه همواره باید مدنظر همه‌ی مسئولان باشد، چرا که امام علی(ع) در اهمیت این موضوع مردمداری مسئولان به مالک فرمودند: «ای مالک اگر می‌خواهی در جریان مشکلات مردم قرار بگیری در بین مردم باش تا مشکلات آنان را لمس و برای آن چاره‌اندیشی کنی» و این فرموده‌ی آن امام همام رسالت‌های بزرگی را پیش روی همه‌ی مسئولان گذاشته است .

این فعال سیاسی تصریح کرد: با وجود تاکید بزرگان دین و رویه و توصیه‌های امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهورمتاسفانه برخی از مدیران با به کار گذاشتن دوربین در محوطه‌ی حوزه مدیریتی خود مراجعه‌کنندگان را رصد می‌کنند و اگر مراجعه کننده از متنفذین و افراد برخوردار بود او را به حضور می‌پذیرد و در غیر این صورت او را نمی‌پذیرد که زیبنده مسئولان نظام اسلامی نیست و با حقوق شهروندی در تناقض است .

رییس ستاد مردمی اعتدالیون دکتر روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: این در حالی است که امام خمینی(ره) فرموده‌اند « یک موی کوخ نشینان بر همه کاخ‌نشینان ترجیح دارد . »

انوری‌پور ادامه داد: وقتی مشی استاندار و معاونان ایشان این است که آحاد مردم را به حضور می‌پذیرند چرا برخی مدیران‌کل این گونه برخورد می‌کنند، البته متاسفانه برخی از مدیران خود را مدیر دولت تدبیر و امید و استاندار نمی‌دانند که باید آسیب‌شناسی شود چون در غیراین صورت آسیب آن متوجه دولت و نظام می‌شود .

مشاور معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: متاسفانه برخی از مدیران با استاندارهمسو نیستند و انتظار این است که  از افراد توانمند، مردمی و دلسوز در مدیریت‌ها استفاده شود .

وی تصریح کرد: رعایت قانون اساسی و حقوق شهروندی ایجاب می‌کند که اگر نمی‌توان کاری را برای مردم انجام داد حداقل باید به درددلهایشان گوش داد و محدودیت‌های قانونی را برایشان تشریح کرد چون این نظام ، نظام مردم است و پایداری و ثبات نظام و پاسداری از خون شهیدان در گرو تکریم ارباب رجوع است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: