• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1294-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

روزه حقیقی تربیت جسمانی و روحانی را به دنبال دارد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام با بیان اینکه ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تبلیغ دین و معرفی معارف ناب اسلامی است، گفت: الفت با قرآن کریم از ویژگی‌های مهم ماه مبارک رمضان در خودسازی است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام و المسلمین «محمد فتاحی» اظهار کرد: ایام ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تبلیغ دین و معرفی معارف ناب اسلامی به مردم است و طلاب و مبلغین دین وظیفه مهمی در تبلیغ در این ایام دارند و باید به بهترین نحو به هدایت جامعه بپردازند .

وی افزود: در این ماه باید به ترک معصیت و گناه پرداخت و با تقوای الهی و طلب مغفرت به درگاه باری تعالی، آمرزش گناهان را طلب کرد .

فتاحی با اشاره به اینکه الفت با قرآن کریم از ویژگی‌های مهم ماه مبارک رمضان در خودسازی است، اضافه کرد: تلاوت قرآن کریم در این ماه، موجب نورانی شدن دل‌ها می‌شود و دلی که نورانی باشد معصیت و گناهی در آن راه نمی‌یابد و ماه مبارک رمضان فرصتی برای نشاط روحی است و ما در این ضیافت مهمان ذات اقدس الهی هستیم .

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام با بیان اینکه روزه گرفتن یک انقلاب درونی است که سازندگی انسان را در پی دارد، گفت: در حقیقت روزه دارای حکمت روشنی است. روزه حقیقی تربیت جسمانی و روحانی را بدنبال دارد. روح را پاک کرده و نفس را آرام می سازد و تن را سالم و روح را تقویت می‌نماید. روزه داشتن عزم و اراده انسانها را استوارکرده و بر صبر و بردباری آنها می افزاید .

وی در پایان تصریح کرد: اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام با توجه به رسالت ذاتی خود برنامه‌های بسیار گسترده فرهنگی و قرآنی را برای اجرا در نقاط مختلف استان در نظر گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: