• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1291-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

در نشست کارگروه تخصصی استانداردسازی عنوان شد؛

هشدار به تولیدکنندگان زیرپله‌ای مصالح ساختمانی! / در ارتباط با وسایل غیراستاندارد شهربازی‌ها مرّ قانون رعایت شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: کمیته‌ای برای بررسی مصالح ساختمانی تولیدی استان تشکیل و واحدهایی که استانداردهای تولید را رعایت می‌کنند، به مردم معرفی و با متخلفین نیز برخود قانونی صورت پذیرد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مهندس «احمد کرمی» در جلسه کارگروه تخصصی استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات بر دقت نظر ناظرین فنی در استفاده از مصالح استاندارد تأکید و اظهار کرد: تأیید مصالح غیر استاندارد سبب تولید بیشتر آنها را فراهم می‌سازد .

وی خواستار همکاری سازمان نظام مهندسی در راستای استانداردسازی مصالح ساختمانی شد و افزود: مهمترین و اصلی‌ترین سازمانی که می‌تواند استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد را ترویج دهد، سازمان نظام مهندسی ساختمان است .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام، استانداردسازی مصالح ساختمانی در ایلام را به منظور بالا بردن کیفیت ضروری دانست و اضافه کرد: به زودی دستورالعمل استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد به تمام شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهد شد و با دستگاه‌های متخلف برخورد قانونی صورت خواهد گرفت .

کرمی با بیان اینکه رعایت اصول استاندارد با سلامت مردم در ارتباط است و نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد، ادامه داد: شهرداری‌هایی که از مصالح ساختمانی و وسایل استاندارد استفاده کنند، در تقسیم اعتبارات نگاه ویژه‌ای به آنها خواهد شد .

وی با تاکید بر اینکه همه مصالح مصرفی ساختمان‌ها، جاده‌ها و... باید دارای استاندارد باشد، عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی ذیربط هر کدام وظایف مربوط به خود را با تعامل و همکاری دیگر بخش‌ها به انجام رسانند .

معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: بخش زیادی از تولیدکنندگان مصالح، زیر پله‌ای هستند که ملزم به رعایت استانداردهای لازم نیستند، از سوی دیگر برخی از مصرف‌کنندگان، به ویژه مصرف‌کنندگان بخش خصوصی به علت مقرون به صرفه بودن تلاش می‌کنند تا مصالح خود را از این تولیدکنندگان تهیه کنند وقطعا عدم رعایت استاندارد آنها را با مشکل مواجه می سازد .

کرمی با بیان اینکه استاندارد به معنای وجود کیفیت، ایمنی، سلامت و تضمین خدمات است، تصریح کرد: مهم‌ترین موضوع مد نظر باید استاندارد سازی و نظارت بر تولید مصالح باشد اما اگر جایی تشخیص بدهیم استاندارد سازی انجام نمی‌گیرد، طبق قانون با آنها برخورد جدی خواهد شد .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام در خصوص استاندارد سازی شهربازی‌ها نیز گفت: با توجه به حساسیت حفظ سلامت کودکان به عنوان آینده‌سازان جامعه، نباید هیچ وسیله‌ی غیراستاندارد در شهربازی‌های سطح استان وجود داشته باشد و دستگاه‌های متولی در این زمینه باید مرّ قانون را اعمال کنند .

کرمی خواستار فرهنگ سازی‌های لازم برای جلوگیری از بروز حوادث برای کودکان در این محل‌ها شد و ادامه داد: اولیا نیز از کودکان خود مواظبت کنند و در صورت مشاهده نقص و ایرادی در وسایل بازی آنها را به مسوولان مربوطه اطلاع دهند.

وی با بیان اینکه وسایل بازی موجود در تمامی مراکز تفریحی و شهربازی‌ها مشمول استاندارد اجباری است، اضافه کرد: اگر وسایل بازی استاندارد نیستند باید با واحدهای تولیدکننده و در صورت عدم رعایت استاندارد در مراحل نصب و بهره‌برداری، باید با بهره‌برداران برخورد شود .

معاون استاندار ایلام این استاندارد را شامل مراحل ساخت، نصب و بهره‌برداری دانست و با تاکید بر لزوم رعایت قوانین و اصول استاندارد در شهربازی‌ها، عنوان کرد: مدیریت و نظارت مستمر بر وسایل شهربازی‌ها موجب پیشگیری از بروز حوادث برای کودکان شده و تبعات ناشی از این گونه حوادث را در جامعه از بین می‌برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: