• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-1090-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

شهرداری‌ها سهم 5 درصدی آموزش و پرورش از عوارض را بپردازند

استاندار ایلام در جلسه شورای آموزش و پرورش استان از شهرداری‌ها خواست سهم 5 درصدی آموزش و پرورش از عوارض را رعایت کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به این که خیّرین مدرسه ساز در امر بازسازی و مقاوم‌سازی فضاهای آموزشی می‌توانند بسیار کمک کنند، اظهار کرد: تلاش کنیم همایش خیرین مدرسه ساز را در سطح ملی با حضور خیرین و متولیان محلی و استانی برگزار کنیم.

وی با تاکید بر اینکه فرمانداران در توزیع اعتبارات به مدرسه سازی توجه ویژه ای داشته باشند به شکلی که سهم این بخش نسبت به سال گذشته کاهش نیابد، در خصوص استفاده از فضاهای آموزشی بلااستفاده گفت: آموزش و پرورش این فضاها را با کاربری آموزشی در اختیار بخش خصوصی قرار دهد.

استاندار ایلام گفت: شهرداری ها ، سهم 5 درصد آموزش و پرورش از عوارض را رعایت کنند.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از صحبت های خود خاطر نشان کرد : در طرح توسعه شرق و غرب توجه ویژه‌ای به بخش آموزشی شده است که هنوز استفاده لازم از آن صورت نگرفته که لازم است نسبت به فعال‌سازی این بخش اقدام شود .

سلیمانی با اشاره به این که هر حرکتی باید با همراهی و خودیاری مردم باشد که نیازمند فرهنگ‌سازی است، گفت: اردوهای راهیان نور با خودیاری اولیای دانش آموزان برگزار شود.

وی در خصوص گذراندن اوقات فراغت دانش‌آموزان گفت: کمیته ای متشکل از دستگاه‌های اجرایی تشکیل و هر دستگاهی متناسب با شرح وظایف سازمانی خود همکاری لازم را در زمینه گذراندن اوقات فراغت و مهارت‌آموزی دانش‌آموزان به عمل آورد.
به گزارش ایسنا،  مهمترین مصوبات جلسه شورای آموزش و پرورش استان ایلام به این شرح بود
1. با همکاری اداره کل  آموزش و پرورش و نوسازی مدارس ایلام زمینه برگزاری همایش خیرین مدرسه ساز استانی و مقیم مرکز در سطح ملی فراهم شود.
2. قرار شد میزان اعتبارات عمرانی -آموزشی نسبت به سال 96 افزایش یابد و به فرمانداران تاکید شد در کمیته بر نامه ریزی شهرستان ها این مصوبه لحاظ شود.
3.  یک میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی جهت جبران هزینه‌ی راهیان‌نور در سال 96 اختصاص یافت.
 4. براساس بند "ه" تبصره 9 قانون بودجه با تغییر کاربری شش فضای آموزشی برای درآمدزایی در شهرستان های ایوان ، ایلام ، دهلران ، سیروان، آبدانان موافقت شد و موضوع به منظور تایید نهایی به کمیسیون ماده 5 ارجاع شد.
5. در اجرای بند 4 ماده 13 قانون شوراهای آموزش و پرورش با فروش یا تغییر کاربری املاک مازاد بر نیاز مدیریت آموزش و پرورسش شهرستان های سیروان و ایوان موافقت شد.
6.  350  میلیون ریال به اجرای طرح هجرت در سال 96 اختصاص یافت که از محل اعتبارات استانی پرداخت می‌شود.
7. علاوه برسهم استانی و وزارتی 5 میلیارد ریال برای خرید تجهیزات مدارس اختصاص یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: