• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-990-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

تاکید بر پرهیز از موازی‌کاری در طراحی برنامه‌های اوقات فراغت/ محورهای 9 گانه برنامه‌های فراغتی تشریح شد

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: دانش‌آموزان و نوجوانان نیازمند تنوع، شادی، نشاط و پویایی هستند که باید این نیازها در برنامه‌های اوقات فراغت دیده شود.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «محمد نوذری» در جلسه ساماندهی امور جوانان اظهار کرد: باید در زمینه پر کردن و غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و نوجوانان دستگاه‌های مختلف با پرهیز از موازی‌کاری به این موضوع سامان دهند و هر دستگاهی در یک زمینه‌ی خاص و متناسب با نیاز فعالیت کند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان و نوجوانان نیازمند تنوع، شادی، نشاط و پویایی هستند، تصریح کرد: غنی‌سازی اوقات فراغت مستلزم برنامه‌ریزی دقیق و منطقی است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام سوق دادن جامعه هدف به سمت مهارت‌آفرینی را نیاز جامعه دانست و تاکید کرد: اگر دانش‌آموزان را در اوقات فراغت به سمت مهارت‌ها سوق دهیم مشکلات آینده در زمینه اشتغال برطرف و نگرش‌ها نسبت به شغل تصحیح خواهد شد.

نوذری تاکید کرد: باید حلقه‌های مهارت‌آموزی را به هم متصل کرد تا با استقبال جوانان از این گونه مشاغل، گرایش به سمت کار اداری کاهش یابد.

وی با بیان اینکه مدیران باید با جوانان نشست داشته باشند و به آنان گوش دهند و از آنان ایده بگیرند، تاکید کرد: ایجاد پایگاه‌های پر کردن اوقات فراغت در حاشیه‌ی شهرها از ضروریاتی است که باید به آن توجه شود.

به گزارش ایسنا، «محمدرضا تردست» معاون جوانان اداره‌ی کل ورزش و جوانان استان ایلام، نیز اظهار کرد: موازی کاری دستگاه‌های اجرایی، کمبود منابع مالی و امکانات، عدم درک درست از اوقات فراغت، بی‌برنامگی خانواده‌ها، کم‌رنگ بودن برنامه و فضا برای غنی سازی اوقات فراغت دختران و محدودیت امکانات و توزیع نامناسب را از جمله چالش‌های استان در این زمینه عنوان کرد.

وی بر ضرورت ثبت عملکرد دستگاه‌ها در سامانه‌ی اطلاعاتی پایگاه‌های اوقات فراغت، گفت: برنامه فرهنگی ، هنری با تاکید بر تقویت آگاهی‌های دینی مبتنی بر قرآن و عترت، برنامنه کتابخوانی، مطالعه و پژوهش، برنامه ورزشی، اردوهای جهادی، اردوهای زیارتی، سیاحتی، علمی و گردشگری، مهارت آموزی در ابعاد فنی و حرفه‌ای و مهارت‌های زندگی، اوقات فراغت در محیط مجازی و رسانه، گفتگوی جوانان و شناسایی و تقدیر از اختراعات و ابتکارات جوانان را از محورهای 9 گانه برنامه‌های فراغتی مصوب شورای عالی جوانان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: