• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-790-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌های مردمی شهرداری ایلام با حضور در ایسنا خبر داد:

واگذاری چند پروژه مهم به بخش خصوصی تا پایان سال/ توریسم؛ محور اکثر طرح‌ها

مدیر سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌های مردمی شهرداری ایلام گفت: محدود بودن بودجه شهرداری‌ها زمینه استفاده از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای انجام پروژه‌های خدماتی شهرها را فراهم آورده است.

«محراب غریبی» با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا، منطقه ایلام، با بیان اینکه شهرداری شهرهای کم جمعیت  درآمد کمی هم دارند، اظهار کرد: بودجه شهرداری‌ها برای اجرای برخی از طرح‌های زیرساختی و عمران شهری و طرح‌های گردشگری، کفاف نمی‌دهد به همین خاطر شهرداری‌ها‌ طی سنوات گذشته به سمت مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای انجام پروژه‌های شهری روی آورده‌اند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها پروژه‌های شهری را با کمک بخش خصوصی انجام می‌دهند، افزود: محدود بودن بودجه شهرداری‌ها زمینه استفاده از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای انجام پروژه‌های خدماتی شهرها را فراهم آورده است.

مدیر سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌های مردمی شهرداری ایلام اضافه کرد: شهرداری ایلام هم بعد از تصویب شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری در نیمه دوم سال گذشته با نظر مثبت شورای اسلامی شهر به صورت ضابطه‌مند بحث سرمایه‌گذاری را پیگیری می‌کند.

غریبی با بیان اینکه خوشبختانه طرح‌هایی را در حال مطالعه داریم که البته مطالعه و طراحی تعداد دیگری از طرح‌ها انجام و در حال سیر مراحل قانونی هستند، گفت: هر طرحی که مراحل قانونی آن تمام شود را به کمیسیون‌های کارشناسی و هیات عالی سرمایه‌گذاری ارجاع شده و در آنجا پس از تایید به فراخوان جذب سرمایه‌گذار گذاشته خواهد شد.

در حال انجام طرح جامع پسماند و کارخانه بازیافت هستیم

وی با تاکید بر اینکه اولویت ما برای اجرای طرح‌ها، مشارکت شهروندان ایلامی و بعد از آن دعوت از سرمایه‌گذاران کشوری است، عنوان کرد: برخی از پروژه‌هایی که در حوزه زیرساخت شهری آماده شده‌اند شامل پارکینگ طبقاتی شهر ایلام در خیابان تختی است که بعد از سیر مراحل قانونی فراخوان آن انجام خواهد شد، در حوزه محیط زیست شهری نیز احداث کارخانه بازیافت پسماند را داریم که زمین آن را تحویل گرفته و در حال انجام طرح جامع پسماند و کارخانه بازیافت هستیم که پس از تایید، فراخوان جذب سرمایه‌گذار را اعلام خواهیم کرد.

مدیر سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌های مردمی شهرداری ایلام با بیان اینکه طرح توریستی گردشگری ارغوان از دیگر طرح‌هایی است که برای واگذاری به بخش خصوصی در نظر گرفته شده است، ادامه داد: در همین راستا ساختمان موسوم به فرهنگسرای ارغوان را باز طراحی کردیم.

غریبی با اشاره به اینکه طرح توسعه بام ایلام (پارک خطی پژوهش) شامل احداث مجتمع رفاهی، رستوران و ... در نظر گرفته شده و طراحی آن نیز انجام شده است، اظهار کرد: تالار و رستوران پارک چغاسبز، رستوران پارک کوثر بر روی تپه مشرف بر دریاچه پارک کوثر و بازسازی و بهسازی شهربازی ایلام نیز از دیگر طرح‌هایی هستند که برای واگذاری به بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شده است.


آغاز انجام مطالعات تله کابین و معرفی 3 کریدور به اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام

وی به آغاز انجام مطالعات تله کابین و معرفی 3 کریدور به اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام برای اجرای این طرح اشاره و اضافه کرد: اجرای این طرح بعد از انجام مطالعات چون نیازمند سرمایه‌گذاری کلان خواهد بود همت دستگاه‌های مرتبط را می‌طلبد و پس از اخذ مجوزهای لازم باز هم فراخوان جذب سرمایه‌گذار را اعلام خواهیم کرد.

مدیر سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌های مردمی شهرداری ایلام با بیان اینکه امیدواریم تا پایان سال چند پروژه را به بخش خصوصی واگذار کنیم، گفت: بحث سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی از اولویت‌های کاری شهرداری ایلام بوده که در همین راستا عزم خاصی در شهرداری ایلام جزم شده است.


اکثر طرح‌های سرمایه‌گذاری در شهرداری حول محور گردشگری هستند

غریبی با تاکید بر اینکه استان ایلام دارای پتانسیل‌های خوبی در بخش گردشگری است، اضافه کرد: اکثر طرح‌های سرمایه‌گذاری در شهرداری حول محور گردشگری هستند چرا که عقیده داریم این طرح‌ها نه تنها برای استفاده شهروندان بلکه برای استفاده مسافرینی که قصد دیدن استان را دارند فراهم شود و نباید فراموش کرد که ایلام یکی از استان‌های 4 فصل کشور است و این مهم به نوبه خود یک مزیت گردشگری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: