• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-991-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

نباید توانایی زنان را به مشاغل خانگی محدود کرد

استاندار ایلام با بیان اینکه نباید توانایی زنان را محدود به مشاغل خانگی کرد، گفت: باید در ارزیابی طرح‌ها و پروژه‌ها فارغ از جنسیت به اهلیت مجری نگاه کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در اولین جلسه تخصصی کارگروه زنان و خانواده با موضوع راه‌های توسعه‌ی مشاغل خانگی اظهار کرد: باید تلاش کرد تا زنان وارد فعالیت‌های بزرگ اقتصادی شوند و نباید توانایی‌های این قشر را فقط در مشاغل خانوادگی خرد خلاصه کرد.

وی با تاکید بر ورود زنان تحصیلکرده به بخش‌هایی مانند عمران تاکید کرد و گفت: باید در ارزیابی طرح‌ها و پروژه‌ها فارغ از جنسیت به اهلیت مجری نگاه کنیم و تجربه هم نشان داده مدیریت زنان دقیق است.

استاندار ایلام با بیان اینکه دلیلی ندارد مشاغل را زنانه و مردانه تعریف کنیم، تصریح کرد:  متاسفانه در بسیاری از موارد که برای مدیریت‌ها به زنان نیاز داریم پیشقدم نمی‌شوند و بعضا نمی‌پذیرند اما در جلسات دیگر با گلایه و انتقاد آنان مواجه می‌شویم.

سلیمانی ادامه داد: لازم است برای حضور در چنین جلساتی بانوان و متولیان این عرصه با دست پر و کار عملیاتی حضور پیدا کنند و از کلی‌گویی و آرمانگرایی پرهیز کرد.

وی با اتنقاد از فعال نبودن زنان در سیستم اجرایی و اقتصادی، گفت: در شهرهای توسعه‌یافته زنان فعال‌تر هستند که باید از این تجربه بهره برد.

استاندار ایلام با تاکید بر فراهم شدن زمینه اشتغال زنان در بخش‌های مختلف کشاورزی، عمرانی، آی.تی، صنایع غذایی و حتی صنایع بزرگ‌تر مانند پتروشیمی، گفت: می‌توان با تهیه‌ی سازوکارهای مناسب صنعت بومگردی را در روستاها به طور کامل در اختیار بانوان گذاشت.

سلیمانی گفت: باید در بخش‌های ترویجی برای حضور بانوان در اشتغال‌های کلان برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی کرد.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود در جلسات آینده لیستی از مشاغل ویژه بانوان تهیه و درباره مشکلات شاغلان این عرصه بحث و گفتگو و رفع مشکل شود.

استاندار ایلام با انتقاد از رویه‌هایی مانند ارائه گزارش کار سازمانی از وظایف ذاتی دستگاه‌ها در جلساتی مانند ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: مدیران باید عملیاتی و از جایگاه وظیفه اجرایی صحبت کنند تا شاهد بازدهی و خدمت به مردم باشیم.    


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: