• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-891-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار تاکید کرد:

ضرورت تلاش برای جذب 190 میلیارد ریال اسناد خزانه به ایلام

استاندار ایلام در نشست شورای برنامه‌ریزی استان با بیان اینکه رقم اعتبارات اسناد خزانه 2050 میلیارد ریال است که 190 میلیارد ریال آن باقی مانده که باید در جذب آن تلاش کنیم، گفت: اعتبارات اتصال ایلام به شبکه ریلی، بهسازی و توسعه جاده‌ای، اعتبارات آب و خاک را از مهمترین ردیف‌های بودجه اعتباری در استان هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، « قاسم سلیمانی دشتکی» در شورای برنامه ریزی استان  اظهار کرد: دولت دوازدهم به رفع فقر و ایجاد عدالت در جامعه توجه ویژه ای دارد به گونه ای که مستمری افراد تحت پوشش را تا سه برابر افزایش داده و در این راستا ایجاد اشتغال، حمایت از تولید داخلی، رفع محرومیت و بهبود شاخص های مختلف از مواردی است که دولت در قانون بودجه سال جاری مورد تاکید دولت است.

وی از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست که نسبت به اسناد خزانه و جذب اعتبار آن دقت نظر ویژه ای داشته باشند و هر کجا که نمی توانند سریع اعلام کنند تا به هر طریق که شده بتوانیم آن را جذب کنیم و تصریح کرد: رقم اعتبارات اسناد خزانه 2050 میلیارد ریال است که 190 میلیارد ریال آن باقی مانده که باید در جذب آن سعی کنیم .
سلیمانی دشتکی از مدیران و فرمانداران خواست که تعصب بخشی نداشته باشند و اموال منقول و غیرمنقول را ثبت و نسبت به فروش مازاد آنها بر اساس قانون بودجه اقدام و در محل تعیین شده قانونی هزینه کنند .
استاندار ایلام اعتبارات اتصال ایلام به شبکه ریلی، بهسازی و توسعه جاده‌ای، اعتبارات آب و خاک را از مهمترین ردیف های بودجه اعتباری در استان اعلام و ابراز امیدواری کرد بر اساس نشست های شورای برنامه ریزی شهرستانی و پروژه های خوبی که با توجه به نیاز دیده شده اعتبارات امسال هزینه و تحقق یابد .
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: پرداخت اضافه کار به کارکنان باید مبنا داشته باشد و می‌توان 20 ساعت را برای ترمیم حقوق مبنا قرار داد اما افرادی که واقعا اضافه کاری و تلاش بیشتری دارند از این مزایا بهره‌مند شوند.

وی تاکید کرد: یکی از راه های تقویت اقتصاد ملی حمایت از تولیدکنندگان داخلی و خرید کالا ی تولید داخل ایلام است که باید مد نظر فرمانداران و مدیران و ذیحسابان قرار گیرد .
استاندار ایلام همچنین از مدیران دستگاه ها خواست که در پرداخت رفاهیات به کارکنان بخیل نبوده و تنگ‌نظری نداشته باشند .

افزایش 13 درصدی اعتبارات هزینه‌ای استان ایلام

«رحمت‌الله قیصوری» رییس سازمان برنامه و بودجه ایلام نیز در این نشست با بیان اینکه بودجه سال 97 ، یکصد و هشتمین بودجه بعد از انقلاب مشروطه است، اظهار کرد: فرایند بودجه برای سال 98 شروع شده باید به شدت پیگیری شوند تا در شهریور ماه با دلایل و توجیه اقتصادی پیشنهادهای خود را ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه  دولت تلاش کرده در قانون بودجه امسال با کاهش درآمدهای وابسته به نفت، تخصیص 110 هزار میلیارد ریال برای کاهش فقر مطلق مهمترین مسایل کشور یعنی رفع فقر و ایجاد اشتغال و عدالت را عملیاتی کند، گفت: استفاده از حضور سرمایه‌گذاران، افزایش اشتغال، شفافیت بودجه‌ریری، توجه به اولویت‌های ویژه از جمله آب و ... از دیگر قابلیت‌های مورد توجه بودجه امسال است .


رئیس سازمان برنامه‌ریزی استان با تاکید بر اینکه دستگاه ها جز با مجوز استخدام حق جذب نیروی جدید ندارند،گفت: احداث یا خرید ساختمان جدید اداری نیز ممنوع است.

وی گفت: رقم اعتبارات هزینه‌ای استان ایلام امسال نسبت به سال قبل 13 درصد افزایش داشته است .

«شادمهر کاظم‌زاده» نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست خواستار توجه به اعتبارات ملی شد و اظهار کرد: بخشی از ظرفیت ها در بخش بودجه ریالی نیست و می توان از آن همچون قیر یارانه ای در بهسازی و توسعه راه ها و زیرساخت ها استفاده کرد .
وی تاکید کرد: مدیران دستگاه‌ها پیگیر پروژه هایی که ردیف اعتبار ملی دارند، باشند و سعی کنند با جذب اعتبار بیشتر روند پیشرفت این پروژه ها را بالا ببرند .

مسئولان امید را به جامعه تزریق کنند

«سلام امینی» دیگر نماینده ایلام در مجلس اظهار کرد: با تلاش سهم بودجه امسال برخی از دستگاه‌ها نظیر آموزش و پرورش به عنوان یکی از دستگاه های مادر در کمیسیون تلفیق تغییر کرد و رقم قابل توجهی افزایش یافت ، بنابراین هرچقدر اطلاعات نمایندگان بالاتر باشد دفاع منطقی از بودجه دستگاه به درستی انجام می گیرد به همین خاطر نیاز است که مدیران به موقع اطلاعات لازم را در اختیار نمایندگان قرار دهند.

وی با اشاره خارج شدن آمریکا از برجام تصریح کرد: آمریکا چون نمی‌توانست با این توافق کنار بیاید از آن فرار کرد و در این برهه همه باید بنا به فرموده مقام معظم رهبری انسجام ملی را حفظ کنیم زیرا وحدت رمز موفقیت ما در برابر آمریکاست و مسئولان همه باید در چیدمان ادبیات از تزریق ناامیدی به پرهیز کنند.
امینی تصریح کرد: آمریکا نمی‌تواند کاری پبش ببرد باید نگاهمان به درون کشور باشد و با همدلی و حفظ اتحاد برای حفظ نظام تلاش کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: