• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-794-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گفتگو

ثبت بیش از ۸۸ درصد کانون‌های فرهنگی و هنری ایلام در سامانه جامع بچه‌های مسجد

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام از ثبت بیش از ۸۸ درصد کانون‌های فرهنگی و هنری این استان در سامانه جامع بچه‌های مسجد خبر داد .

حجت‌الاسلام و المسلمین «علی چراغی‌پور» در گفت و گو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: استان ایلام دارای 295 کانون فرهنگی و هنری در مناطق شهری و روستایی است .

وی با بیان اینکه تاکنون با تلاش مجموعه دبیرخانه و کانون‌های مساجد استان 260 کانون در سامانه جامع بچه‌های مسجد ثبت‌شده است، افزود: طرح ساماندهی و ثبت‌نام کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سامانه جامع بچه‌های مسجد از اسفندماه سال گذشته در سراسر کشور آغازشده و در مرحله اول تا 20 فروردین ادامه داشت .

چراغی‌پور با بیان اینکه مرحله دوم ثبت‌نام کانون‌ها در سامانه جامع بچه‌های مسجد تا 23 خرداد سال جاری است و این مهلت به‌ هیچ ‌وجه تمدید نمی‌شود، اضافه کرد: مسئولان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان برای ثبت‌نام کانون فرهنگی و هنری مسجد در مناطق مختلف می‌توانند به آدرس این سامانه به نشانی bachehayemasjed.ir.www مراجعه کنند .

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام عنوان کرد: یکپارچه‌سازی اطلاعات در سطوح مختلف استانی، شهرستانی، کشوری تحت یک بانک اطلاعات یکپارچه، بررسي و ارزيابي وضعيت موجود کانون‌ها و خدمات ارائه‌شده ازنظر کمی و کیفی، تقویت و تسهیل ارتباط بین کانون‌ها، دبیرخانه‌ها و ستاد در مناطق مختلف کشور و ایجاد شبکه اطلاع‌رسانی و ارتباطی بین کانونی ازجمله اهداف این سامانه است .

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح، سازمان‌دهی فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری در مساجد و اجرای هر چه ‌بهتر و بیشتر برنامه‌ها و فعالیت‌های این کانون‌هاست، یادآور شد: ارائه خدمات بهتر به کانون‌های مساجد و اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری و ترویج سبک زندگی اسلامی و تشویق اقشار مختلف جامعه جهت بهره‌برداری از قرآن و سنت در امورات زندگی از اهداف اجرای این طرح است .

چراغی‌پور تصریح کرد: تمدید مجوز تأسیس و فعالیت کانون‌ها و صدور کارت عضویت در سال ۹۷ منوط به ثبت کانون و اعضای آن در سامانه یادشده بود و در رویکرد جدید و بر اساس تغییرات اعمال‌شده ازاین‌پس واریز سرانه طبق سنوات گذشته به کانون‌ها نخواهیم داشت و فقط کانون‌هایی حمایت‌های مالی را دریافت می‌کنند که فعالیت‌های خود را در این سامانه ثبت کرده باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: