• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-590-5
  • خبرنگار : 961201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

تمام تلاشم این است ایلام از بُعد اقتصادی اربعین بهره‌مند شود

استاندار ایلام گفت: در کنار تمامی ابعاد دینی مذهبی، انقلابی و سیاسی اربعین، ایلام باید از تردد زائرین اربعین بهره‌مند شود.

به گزارش ایسنا منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی»، در دیدار با نمایندگان مؤسسات و انجمن‌های خیریه استان با بیان اینکه جنگ برای ایلام با مرز طولانی‌اش با عراق به پایان رسیده و وقت آن است که از مواهب این مرز بهره‌مند شود تصریح کرد: تمام تلاشم این است که ایلام از بُعد اقتصادی اربعین بهره‌مند شود

استاندار ایلام همچنین از مؤسسات خیریه استان خواست برای پیگیری بهتر امور خود تشکل ایجاد کنند.

وی انجام امور مربوط به خیریه‌ها را منوط به ایجاد تشکل توسط خیریه‌ها دانست و اظهار کرد: با گذشت زمان مسائل جدید شده و به سمت تخصصی شدن می‌روند و اگر با تغییر امور پیش نرویم مطمئنا موازی کاری پیش خواهد آمد و نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود.

سلیمانی دشتکی افزود: در صورت ایجاد تشکل، ایجاد ارتباط راحت‌تر صورت خواهد گرفت و آن تشکل می‌تواند با انتخاب هیئت مدیره و مدیرعامل با تقسیم کار و تحصصی کردن برنامه‌ها، خدمات بهتر و مفیدتری به جامعه هدف خود ارائه کند.

استاندار ایلام اظهار کرد: از نماینده مؤسسات خیریه استان دعوت می‌کنم در شورای اداری استان حضور یابد و در این جلسه که مدیران کلیه سازمان‌های اداری و حکومتی از جمله دستگاه‌های حمایت‌گر حضور دارند پیشنهاد تاسیس مرکزی خاص برای استقرار انجمن‌های خیریه مطرح شود.

وی افزود: در صورت ایجاد تشکل و تعیین مدیرعامل، مدیرعامل می‌تواند به صورت متمرکز پیگیر طرح‌ها و پروژه‌های درآمدزا، کمک، وام بلاعوض و تخصیص زمین شود و در صورت انجام این کار رسما شما را برای گرفتن کمک از نهادهای حمایتی به جلسات خواهم آورد.

سلیمانی دشتکی در پاسخ به درخواست نمایندگان مؤسسات خیریه برای ایجاد تولیدی و اشتغال برای نیازمندان گفت: با این کار در صورت تشکیل هیئت مدیره برای خیریه‌ها موافقم، و برای آن راهکار دارم و شدیدا هم حمایت می‌کنم چون در صنایع پایین‌دستی پتروشیمی، نفت، گاز، کشاورزی و صنایع فرآوری، تبدیلی و بسته بندی کارهای زیادی هست که می‌توانید انجام دهید و با انجام آن هم برای نیازمندان اشتغالزایی کنید و هم برای خیریه‌ها درآمد ایجاد کنید.

وی با ایجاد نمایشگاه و فروشگاه برای ارائه تولیدات جامعه هدف خیرین اعلام موافقت کرد و افزود: در این زمینه تجربیات خوبی دارم که امیدوارم در ایلام نیز تکرار شود.

در ابتدای این دیدار نمایندگانی از مؤسسات و انجمن‌های خیریه به بیان مسائل و مطالبات خود پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: