• پنجشنبه ۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-594-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مراسم سالروز آزادسازی خرمشهر در ایلام برگزار شد

امروز آماده‌تریم

امروز در سوم خرداد 1397 باردیگر گردهم آمدیم تا سالروز پیروزی فتح خرمشهر را در عملیات بیت‌المقدس جشن‌بگیریم، در این برنامه سخنرانی مسئولان و حضور مردم تداعی‌کننده‌ی جمله‌ی حکیمانه‌ی مقام‌معطم رهبری که «خرمشهرها در پیش است» بود و بر آمادگی نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقابل دشمنان تاکید شد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین «محمدنقی لطفی» ، نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه  فتح خرمشهر معادلات سیاسی و نظامی دشمن متجاوز را بر هم زد و بر عزت و اقتدار کشور افزود، اظهار کرد: این  نقطه عطف در تاریخ پر افتخار نشان داد که قدرت ایمان بر همه قدرت‌ها و امکانات نظامی برتری دارد.

فتح خرمشهر دشمن را برای همیشه غافلگیر کرد

وی با تاکید بر اینکه  این حماسه بزرگ  دشمن بعثی را غافلگیر کرد و بر اقتدار نیروهای مسلح و عزت مردم ایران افزود، به نقش شهیدان در این حماسه بزرگ اشاره و تصریح کرد: بعد سیاسی این پیروزی بزرگ بیشتر از بعد نظامی آن بود.

امام جمعه‌ی ایلام پای میز مذاکره نشستن قدرت‌هایبزرگ در برجام مرهون  اقتدار نظامی و توان موشکی جمهوری اسلامی بود و اینکه امروز اروپایی با وجود خروج آمریکا از  برجام ، هنوز مانده‌اند، توطئه است و باید دستگاه دیپلماسی بدون اعتماد به لبخندهای طرف مقابل هوشیارانه عمل کند .

امروز دارای قدرتمندترین ارتش، قویترین سپاه و عظیم ترین بسیج هستیم

« قاسم سلیمانی دشتکی» در مراسم گرامیداشت آزادسازی خرمشهر که در حسینیه ثارالله سپاه امیرالمومنین استان برگزار شد، اظهار کرد: در سال 1359  که ارتش ایران هنوز بازسازی نشده بود، مستشاران اخراج شده بودند، سپاه هنوز قدرتمند نشده و بسیج مردمی نیز آموزش ندیده بود، دشمن شرایط را برای حمله آماده می دانست و با استفاده از اصل غافلگیری، به خیال خود می خواست نظام اسلامی را غافلگیر و ساقط، کشور را اشغال و آن را تجزیه کند .

وی ضمن اشاره به اینکه در این راه بیش از پنجاه کشور به دشمن کمک می کردند، اما در این عملیات، رزمندگان را با اتکال به خدا و اطاعت از امام راحل پیروز شدند، ادامه داد: اهداف مورد نظر در این عملیات از جمله بیرون راندن دشمن به پشت مرزهای بین المللی، نشان دادن برتری قدرت ایران نسبت به عراق، انهدام نیروهای عراق در منطقه، آزادسازی خرمشهر و از تیررس خارج کردن شهرهایی از جمله اهواز با رشادت رزمندگان محقق شد .

سلیمانی با اشاره به اینکه روز سوم خرداد بنام روز مقاومت، ایثار و پیروزی نامگذاری شده است، تاکید کرد: در هیچ زمانی از تاریخ کشورمان به اندازه ۸ سال دفاع مقدس ایثارگری نداشته ایم و اگر به تاریخ یکصد سال اخیر کشور بپردازیم متوجه می شویم در هر بخشی از تاریخ قسمتی از کشور را از دست داده و یا کشور به اشغال بیگانگان درآمده است .

 

وی با تاکید بر اینکه امروز آمادگی ما بیشتر است و از توان نظامی و ایمان بالاتری برخورداریم، گفت: به آمریکا اعلام می کنیم که اگر در سال ۵۹ ارتش ما آماده نبود، سپاه قوی نشده بود و بسیج تازه شکل گرفته بود، امروز قدرتمندترین ارتش، قویترین سپاه، عظیم ترین بسیج و بهترین امکانات نظامی را دارا هستیم .

درس پیروزی در خرمشهر ایستادگی در برابر دشمن است

سردار «سید صادق حسینی» فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه درس  پیروزی در خرمشهر این است که  در هر حال مقابل دشمن ایستاد، اظهار کرد: پیروی در عملیات بیت‌المقدس برای دشمنان قابل پیش بینی نبود و آنها تصور نمی کردند قادر باشیم خرمشهر را آزاد کنیم و در واقع این پیروزی پایانی بر افکار باطل صدام جنایتکار بود .

وی گفت: آرمان های بلند امام و رهبری در این عملیات تحقق پیدا کرد و در حالی که کاملا در محاصره بودیم و نه خبری از مستشاران نظامی بود و نه کمک بیرونی، با توکل بر خدا و مجاهدت رزمندگان پیروز شدیم و فتح خرمشهر موازنه جنگ را در زمین دریا و هوا به نفع ایران تغییر داد و باعث شد تا عراق در دیگر مرزهای جمهوری اسلامی عقب‌نشینی کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: