• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-391-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

پاسخ به سوال استاندار؛

اهمیت بررسی اهلیت متقاضیان در واگذاری طرح های سرمایه‌گذاری

ایسنا ،منطقه ایلام - یادداشت
یونس آزادی - سخنگو و مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام 

یکی از مهمترین مواردی که در واگذاری طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری بایستی به آن توجه ویژه گردد، بررسی اهلیت فرد سرمایه گذار هم از نظر ویژگی های شخصی و توانمندی فردی و هم از نظر تمکن مالی می باشد. موضوعی که هم بارها مورد تأکید استاندار استان جناب آقای سلیمانی‌دشتکی قرار گرفته و هم در زمره پاسخ‌های مطرح شده از جانب صاحبنظران (توسط خانم ماریا دارابی) به سؤال استاندار در خصوص چرائی عدم توسعه یافتگی ایلام بوده است.

متاسفانه در گذشته به این مهم چندان توجه نشده است و بسیاری از طرح‌ها بدون توجه به اهلیت فرد متقاضی، واگذار شده‌اند و به همین دلیل متولیان طرح ها به علت ناتوانی در مدیریت واحد خود با مشکل مواجه شده و نتوانسته اند طرح موفقی را اداره نمایند.

هرچند عوامل بیرونی نیز در عدم موفقیت طرح ها نقش داشته اند، اما با تأملی در طرح هایی که مشکلات آنان در ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار می گیرد، می توان نتیجه گرفت که ضعف مدیریت واحد تولیدی در عدم موفقت آن بسیار تأثیرگذار بوده است .

در حال حاضر که تسهیلات بسیار مناسبی برای پرداخت به متقاضیان در دستورکار دولت در سطح کشور قرار دارد، لازم است مسؤلان مربوطه با عبرت گیری از گذشته، بررسی اهلیت افراد را در امر پرداخت تسهیلات مورد توجه ویژه قرار دهند تا بتوان این تسهیلات را در راستای رونق تولید هدایت کرد . مطمئناً در صورت اجرای طرح ها توسط افراد توانمند، فرصت اشتغال برای افرادی که شخصاً توانایی مدیریت یک واحد تولیدی را دارا نمی باشند نیز فراهم می گردد . 


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: