• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-494-5
  • خبرنگار : 961201
  • منبع خبر : گزارش

در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی و رئیس جهاددانشگاهی ایلام تاکید شد:

ضرورت بازنگری در سند جامع توسعه گردشگری استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: طبق پیش بینی‌های صورت گرفته صنعت گردشگری در آینده به صنعت اول دنیا تبدیل خواهد شد، چون صنعتی پاک است که به محیط زیست صدمه وارد نمی‌کند، به جوامع و فرهنگ‌ها احترام می‌گذارد و 60 تا 70 درصد آن مبتنی بر فکر و ایده است.

«عبدالمالک شنبه زاده» در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی استان، ایلام را در تمامی تقسیم بندی‌های گردشگری از قبیل تاریخی، طبیعی، اقوام، دفاع مقدس و مذهبی مستعد دانست و افزود: ایلام با تمامی این پتانسیل‌ها، در حوزه گردشگری ناشناخته مانده است.

وی سند توسعه گردشگری استان را نیازمند بازنگری ذکر و عنوان کرد: در این سند به دلیل قدیمی بودن، بسیاری از الزامات جدید از جمله رویداد اربعین دیده نشده است.

شنبه زاده صنعت گردشگری را پازلی دانست که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بخش کوچکی از آن است و افزود: در سند جامع توسعه گردشگری باید سهم و وظایف هر یک از ادارات و ارگان‌ها در حوزه گردشگری تعریف شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تصریح کرد: موانع گردشگری استان قابل رفع هستند ولی این امر در صورتی محقق خواهد شد که تبدیل به خواست و دغدغه همگی شود

رئیس جهاددانشگاهی ایلام در این دیدار گفت: مزیت‌های نسبی هر یک از شهرستان‌های ایلام در جذب توریست توسط جهاددانشگاهی ایلام در دست بررسی است.

«سید غلامرضا حسینی» اظهار کرد: در بحث توریسم ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه روستایی وجود دارد که به خوبی شناسایی و مورد توجه واقع نشده‌اند.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی توانسته است اقدامات آموزشی و پژوهشی خوبی در سطح کشور انجام دهد، افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته، مجوز تاسیس مرکز فوق تخصصی توریسم دریافت شده تا هم کار آموزشی ثمربخش از قبیل آموزش لیدر تورهای گردشگری صورت گیرد و هم پژوهش‌های مفید برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های استان انجام شود.

حسینی سند توسعه گردشگری استان را حائز اهمیت دانست و گفت: در صورت تنظیم و به روزرسانی این سند، ارتباطاتی که باید بین دستگاه‌های اجرایی برای توسعه توریسم ایجاد یا تقویت شوند دیده می‌شود و جایگاه اداره کل گردشگری به درستی تعیین خواهد شد.

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی توریسم را اقتصاد بی‌وزن خواند و با اشاره به اینکه در این حوزه دو موضوع آموزش و تقویت بخش خصوصی بسیار مهم است، تاکید کرد:  هر کدام از مسئولین باید در این حوزه مسئولیتی را به عهده بگیرند تا این حوزه آنگونه که لازم است، تقویت شود.

وی اظهار کرد: می‌‌توان با ایجاد مرکز درمان ناباروری قابلیت جذب توریسم سلامت را به وجود آورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: