• سه شنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-190-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام به مناسبت روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف:

آمارهای بهره‌وری و اسراف در سازمان‌های دولتی نگران‌کننده است

استاندار ایلام در پیامی به مناسبت روز بهره‌وری و بهینه سازی مصرف، آمارهای ارائه شده در خصوص بهره وری در سازمان های دولتی و اسراف در مصارف منابع را بسیار نگران کننده دانست و نوشت: افول منابع و شرایط کنونی کشور مسئله بالابردن بهره وری و بهینه سازی مصرف را ضروری ساخته است .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، متن یادداشت «قاسم سلیمانی‌دشتکی» به این شرح است.

مَنِ اعتَدَلَ يَوماهُ فهُو مَغبونٌ
هر كه دو روزش يكسان باشد، زيان كار است. "امام على (ع) "

سعادت، خوشبختی و بهروزی هر ملتی وابسته به كار و تلاش همه اقشار جامعه است و بهره ‌وری معياری برای ارزيابی عملكرد اين فعاليت ‌ها و تلاش‌ ها در بخش‌ های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به شمار می رود .
نگاهی به تحولات اجتماعی اعصار پیشین، جایگاه پدیده مهم "بهره وری و بهینه سازی مصرف" را در آموزه‌های دینی و باورهای ملی نیاکان ما به خوبی نمایان می‌کند و بر همین اساس باید تلاش کنیم تا امروزمان بهتر از دیروز و فردایمان بهتر از امروز باشد؛ یکی از اهداف مهم بهره‌وری، کاهش هزینه‌هاست. دین مبین اسلام در موارد فراوانی به مؤمنان سفارش می کند از منابع در اختیارشان درست استفاده کنند تا با پیش گیری از خسارت‌های احتمالی، هزینه ها را کاهش دهند. اسلام با سفارش به استفاده معتدل از منابع، می خواهد از اسراف که هزینه فراوانی به افراد تحمیل می کند، جلوگیری کند تا هزینه‌های اضافی، در موارد ضروری‌تر و مهم‌تر به کار گرفته شود .
در دنیای امروز و عصر "تخصص محوری و شایسته سالاری" مدیریت و منابع انسانی کارآمد، اثربخش و هوشمند است که می‌تواند در دستیابی به بهره وری پایدار و بالندگی نظام اقتصادی در راستای اقتصاد مقاومتی، بیشترین سهم را به خود اختصاص دهد. آنچه فردای بهتری را برای ما رقم می زند، استفاده از فرصت های پیش رو، قابلیت های موجود، منابع انسانی کارآمد، توانمندی های علمی، فنی و تجربی درون سازمان هاست که رسیدن به اهداف "سند چشم انداز توسعه" را میسر خواهد کرد .
در حال حاضر آمارهای ارائه شده در خصوص بهره‌وری در سازمان های دولتی و اسراف در مصارف منابع بسیار نگران کننده است؛ چرا که افول منابع و شرایط کنونی کشور مسئله بالابردن بهره وری و بهینه سازی مصرف را ضروری ساخته است .
تعیین اهداف درست و منطقی، برنامه ریزی برای استفاده بهینه از تمامی منابع در دسترس، ارزیابی مستمر عملکرد، حذف موانع و تنگناها و حل مشکلات فراروی بهبود و ارتقاء بهره وری و ایجاد بستر سازمانی مناسب برای رشد و توسعه حرکت بهره وری، گام هایی است که می بایست در این مسیر برداشته شود .
یکم خرداد، روزی برای تاکید بیشتر و یادآوری اهمیت بهره وری در ساختار و توسعه جامعه و بهانه‌ای برای تكرار اهمیت استفاده مؤثر و مطلوب از زمان، امكانات، سرمایه، فرصت ها و نیروی انسانی در جهت تولید، بهینه سازی مصرف و در نتیجه، رسیدن به رشد و شكوفایی همه جانبه اقتصادی و اجتماعی در جامعه است .
از این فرصت استفاده کرده و ضمن گرامیداشت روز "بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف " از خداوند منان توفیق روز افزون تمامی خدمتگذاران ایران را در راستای آبادانی، توسعه و پیشرفت میهن عزیزمان خواستارم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: