• یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-7993-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

همکاری‌های جهاددانشگاهی و بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام توسعه می‌یابد

در دیدار مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و رئیس جهاددانشگاهی ایلام بر برگزاری رویدادها و صندلی‌های تجربه برای رونق کارآفرینی تاکید شد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «سلیمان رستمیان» در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی واحد استان، اظهار کرد: جهاددانشگاهی با ظرفیت‌هایی که در زمینه‌های اشتغال، کارآفرینی و پژوهش دارد می‌تواند در کمک به جامعه‌ی هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران نقش‌آفرین کند.

وی گفت: فرهنگ کار در استان ایلام بسیار ضعیف است و لازم است نهادهای پژوهشی و فرهنگ‌ساز مانند جهاددانشگاهی به این عرصه ورود کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام به سابقه همکاری با جهاددانشگاهی در زمینه تحصیل جامعه هدف در مرکز علمی کاربردی گفت: نیاز است با انعقاد تفاهم‌نامه‌‌ای جهاددانشگاهی در ارائه مشاوره شغلی به جامعه هدف یعنی خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران نقش‌آفرینی کند.

«سیدغلامرضا حسینی» رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام اظهار کرد: جهاددانشگاهی با خدماتی که در عرصه‌های مختلف انجام داده است توجه نظام و دولت را به خود جلب کرده است.

وی به افتتاح   کارخانه سل تک فارمد شرکت فعال در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در روزهای گذشته اشاره کرد و  گفت:  جهاددانشگاهی زنجیره دانش در خدمت جامعه در زمینه‌های مختلف پژوهشی، فرهنگی و آموزشی است.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان با بیان اینکه جهاددانشگاهی می‌تواند در زمینه ارائه مشاوره شغلی به جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران کمک کند، تصریح کرد: دادن تسهیلات صرف مشکل بیکاری را حل نمی‌کند.

حسینی با اشاره به پیوستن استان ایلام به جمع استان‌های پایلوت در زمینه مشاغل خانگی اظهار کرد: رشته‌های پایلوت در استان ایلام پرورش زالو و عقرب انتخاب شده‌اند که می‌تواند به توسعه‌ی کارآفرینی در استان کمک کند.

وی بر برپایی رویدادها در کارآفرینی تاکید کرد و گفت: "صندلی تجربه" و برگزاری استارتاپ‌ها می‌تواند به کارآفرینی منجر شود.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام بر آمادگی جهاددانشگاهی با استفاده از ظرفیت مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران تاکید کرد و گفت: یکی از مشکلات اساسی جامعه ما این است که نمی‌دانیم نقطه ضعف کجاست؟ که با این نظرسنجی‌ها می‌توان به این دغدغه‌ها پاسخی درخور داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: