• یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-7893-5
  • خبرنگار : 961201
  • منبع خبر : گزارش

دستگاه‌های اجرایی موظف شدند 1درصد بودجه خود را در اختیار گارگروه آموزش، پژوهش و نوآوری قرار دهند

طبق مصوبه جلسه کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش و نوآوری استان ایلام دستگاه‌های اجرایی موظف شدند 1 درصد بودجه خود را برای امور پژوهشی در اختیار این کارگروه قرار دهند.

به گزارش ایسنا منطقه ایلام، تا پیش از این مصوبه دستگاه‌های اجرایی موظف به اختصاص 1 درصد بودجه خود برای فعالیت‌های پژوهشی بودند ولی برای قرار دادن آن در اختیار کمیته مخیر بودند که با این مصوبه 1 درصد از سرجمع بودجه هر دستگاه کسر و در اختیار کمیته قرار می‌گیرد.

«ایوب درویشی»، معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام در این جلسه گفت: با این مصوبه اولویت‌های پژوهشی استان رعایت خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مصوبه سبب متمرکز شدن و کاربردی‌تر شدن فعالیت‌های پژوهشی خواهد شد، اظهار کرد: تجربه سال‌های گذشته نشان داده که از این 1 درصد به صورت کامل استفاده نشده است. با این کار کل بودجه پژوهشی استان جذب و از موازی‌کاری توسط دستگاه‌های اجرایی جلوگیری خواهد شد.

درویشی در خصوص دیگر مزیت‌های این مصوبه گفت: این مصوبه سبب خواهد شد در خصوص پروژه‌های پژوهشی استان تصمیم جمعی اتخاذ شود.

معاون امور اقتصادی استانداری ایلام افزود: با متمرکز شدن بودجه پژوهشی استان، انتظار می‌رود از اعتبارات پژوهشی بهینه‌تر استفاده شود و  با اولویت‌بندی پژوهشی پژوهش‌های کاربردی‌تر که در تصمیم‌گیری به مدد مدیران بیاید، مصوب شوند.

وی همچنین از مدیران استان خواست با تشکیل کمیته‌های تخصصی حداقل یک جشنواره، استارت‌آپ یا شتاب‌دهنده تخصصی در حوزه کاری خود برگزار کنند.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: