• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2991-5
  • خبرنگار : 961201
  • منبع خبر : گزارش

4درصد شاغلین کارگری استان غیر بومی اند/ استاندار:این همه داد و فریاد "بومی و غیربومی" به خاطر4درصد?

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: از کل جمعیت 580هزار نفری استان ایلام 156هزار نفر شاغل هستد که 106 هزار و 939 نفر از آنها کارگرند.
به گزارش ایسنا منطقه ایلام، "شکراله شیرخانی" در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار کرد:از کل جمعیت شاغل کارگری استان، تعداد 4660 نفر غیربومی استان هستند و 3327 نفر نیز بومی استان است که در غیر از شهرستان خود مشغول کار هستند.
"قاسم سلیمانی دشتکی"، استاندار ایلام با اشاره به آمار ارائه شده گفت: این آمار نشان می دهد که از کل جمعیت شاغل کارگری استان فقط 4درصد غیر بومی هستند.
وی عنوان کرد: این بحث که غیربومی ها استان را تصرف کرده اند پذیرفته نیست و این همه داد و فریاد فقط به خاطر 4درصداست? آن هم برای اشتغال در بخشی که خصوصی است و دولتی نیست.
سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه بخش خصوصی تعدادی افراد امین و متخصص همراه خودش می آورد که کاملا طبیعی است تصریح کرد: بالاخره سرمایه گذار باید امنیت داشته باشد و اگر میلیاردها تومان برای خود دیون ایجاد می کند باید افراد معین و متخصص خودش را هم همراه بیاورد. استاندار ایلام با بیان اینکه شرکت های استان از جمله پتروشیمی ها، NGL دهلران و کارخانه سیمان خصوصی هستند و غیر از پالایشگاه گاز کدام شرکت دولتی است? افزود: چرا این همه فشار بومی و غیر بومی است? برای همان تعداد 3300 کارگر بومی استان که در غیر از شهرستان خود شاغل هستند هم حساسیت نشان داده می شود. 
وی خطاب به مسئولین و مدیران بانک های استان گفت: وقتی سهم اختصاص یافته به بانک ها برای ایجاد اشتغال کم جذب می شود، حتما یک جای کار ایراد دارد. باید به خودمان بیاییم، بارها گفته ام فرض کنید خانواده خودتان 5 نفر بیکار  داشته باشد، چه مصیبتی پیدا خواهیم کرد?
استاندار ایلام قضاوت برخی افراد در خصوص برجام را غیرمنصفانه خواند و گفت: برجام دستاوردهای خوبی برای کشور داشت از جمله این که هفت قطعنامه شورای امنیت را بر طرف و ایران را از ذیل بند 7 منشور سازمان ملل خارج کرد.
استاندار ایلام خروج آمریکا از برجام را نشانه بد عهدی آن کشور دانست و تاکید کرد: نباید با خروج آمریکا از برجام دستاوردهای آن را زیر سوال برد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: