• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-6893-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل دفتر امور خانواده و اموربانوان استانداری ایلام:

تجربه خوبی از همکاری با جهاددانشگاهی داریم/ تاکید بر نقش‌آفرینی جهاددانشگاهی در اشتغال بانوان

مدیرکل دفتر امور خانواده و اموربانوان استانداری ایلام گفت: تجربه خوبی در زمینه‌ی هم‌کاری با جهاددانشگاهی داریم و به نتیجه رسیدن طرح مشاغل خانگی مستلزم همکاری این نهاد است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «مریم شادیوند» در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، با بیان اینکه تجربه موفقی از همکاری با جهاددانشگاهی داریم، اظهار کرد: دوره‌ی تاب‌‌آوری اجتماعی از جمله‌ی این دوره‌ها بود که تخصص جهاددانشگاهی را به عنوان یک نهاد اثرگذار نشان داد.

وی با بیان اینکه جایگاه معاونت امور زنان و خانواده‌ و به تبع آن ادارات کل استان‌ها یک جایگاه ویترینی نیست و در واقع نشان‌دهنده تلاش نظام برای جبران برخی کم‌کاری‌ها در سال‌های گذشته است، گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند با عضویت در کمیته‌های تخصصی به خوبی در این زمینه نقش‌آفرینی کند.

مدیرکل دفتر امور خانواده و اموربانوان استانداری ایلام با تاکید بر اینکه در کمیته‌ی اشتغال نیازمند همکاری ویژه‌ی جهاددانشگاهی هستیم، ادامه داد: با توجه به پایلوت شدن ایلام در بحث اشتغال خانگی با همکاری این نهاد و وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی عضویت جهاددانشگاهی در این کمیته نویدبخش فعالیت‌های اثرگذاری خواهد بود.

شادیوند با اشاره به راه‌اندازی سامانه «طرح کسب و کار من» گفت: در قالب این طرح صفر تا 100 آموزش و استخراج ایده‌ها از داوطلبان انجام خواهد شد و بعد از ماه رمضان دوره‌‌ای برای صد نفر برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: بعد از معضل بیکاری مهمترین مسئله‌ی کشور شکاف نسلی است که برای حل این مشکل طرح گفتگوی ملی خانواده برگزار خواهد شد.

«سیدغلامرضا حسینی» رئیس جهاددانشگاهی واحد استان نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های این نهاد اظهار کرد: استان ایلام به عنوان پایلوت در طرح مشاغل خانگی انتخاب شده و فرصتی گرانبها برای استان ایلام است.

وی با بیان اینکه پرورش زالو در این زمینه از جایگاه مهمی برخوردار است، گفت: در این زمینه در مناطق روستایی می‌توان کارهای اثرگذاری را انجام داد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با اشاره به اینکه توریسم سومین صنعت پولساز است، گفت: فعال کردن زنان در بحث توریسم روستایی و بوم‌گردی مستلزم آموزش دقیق آنهاست که جهاددانشگاهی می‌تواند در این زمینه نقش‌آفرینی کند.

حسینی یکی از جنبه‌های این آموزش را آشتی با سنت‌ها به مدد تکنولوژی عنوان کرد وگفت: می‌توان با استفاده از این امکانات از فرصت بوم‌گردی برای اشتغال بهره گرفت.

وی با اشاره به انعطاف جهاددانشگاهی برای تاسیس مراکزی مانند هم‌اندیشی بانوان و خانواده‌ها گفت: این نهاد می‌تواند با برگزاری کارگاه‌هایی به مرتفع کردن مشکلاتی مانند شکاف بین نسل‌ها کمک کند.     


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: