• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-6393-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

تاکید معاون استاندار بر تداوم همکاری‌های آموزشی و پژوهشی با جهاددانشگاهی ایلام

معاون عمرانی استاندار ایلام بر تداوم آموزش‌های مهارت‌محور جهاددانشگاهی برای دهیاران و شهرداران تاکید کرد و گفت: از این نهاد انتظار می‌رود برای توسعه استان مشاوره و برنامه ارائه کند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مهندس «احمد کرمی» در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با بیان اینکه ساختار توسعه سیستمی است و تحقق آن هماهنگی بین مدیران را می‌طلبد، اظهار کرد: آموزش در این زمینه نقش مهمی را برعهده دارد و ظرفیت جهاددانشگاهی در این زمینه کم‌نظیر است.

وی گفت: جهاددانشگاهی در حوزه آموزش کارکنان و دهیاران کارهای بزرگی را انجام داده است و باید در این زمینه بر آموزش مهارت‌ها برخلاف آموزش رایج که دانش‌افزایی صرف است تاکید بیشتری داشت و از جهاددانشگاهی انتظار می‌رود در این زمینه پیش‌قدم باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام از جهاددانشگاهی خواست برای توسعه استان مشاوره و برنامه دهد.

به گزارش ایسنا، «سیدغلامرضا حسینی» نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی اظهار کرد: موضوع بومی‌سازی گیاهان دارویی از چند سال گذشته در دستور کار جهاددانشگاهی قرار گرفته که این فعالیت ظرفیت‌ها و پتانسیل مناسبی جهت توسعه فضای سبز، اشتغال و آموزش کشاورزان را به دنبال دارد. 

وی بر آسیب‌شناسی عالمانه‌ی دلایل توسعه‌نیافتگی استان تاکید کرد و گفت: می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های استان مانند منابع نفت و گاز، کشاورزی، بازارچه‌های مرزی، دشت‌ها و دیگر امکانات خدادادی با همدلی و وفاق بیشتر سرعت توسعه‌ی استان را تسریع کرد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با تاکید بر اینکه شهرهای ما امروز علاوه بر داشتن شهردار خلاق نیازمند شهروند خلاق هستند، تصریح کرد: می‌توان با برگزاری کارگاه‌های شهروندی ، شهروندان را نیز در اداره شهرها شریک کرد که جهاددانشگاهی آماده‌ی نقش‌آفرینی در این زمینه است.

حسینی تداوم هدفمند را شرط تاثیرگذاری آموزش‌ها دانست و گفت: توجه دولت به اشتغال روستایی فرصت مناسبی برای تبیین فرهنگ کار در استان و آموزش این نکته‌ی ظریف است که مشکل بیکاری تنها با وام حل نمی‌شود.

وی با ابراز خرسندی از پیوستن ایلام به جمع استان‌های پایلوت مشاغل خانگی بر اساس قرارداد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی، گفت: جهاددانشگاهی استان ایلام در این زمینه نقش خود را به خوبی ایفا خواهد کرد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام تاکید کرد: جهاددانشگاهی استان در همه‌ی زمینه‌ها می‌تواند به عنوان واسط بین دانشگاه‌ها و توسعه استان عمل کند.

 

 

   

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: