• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-2794-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام:

جهاددانشگاهی می‌تواند بنیه‌ی علمی جلسات شورای فرهنگ عمومی را تقویت کند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: جهاددانشگاهی به پشتوانه‌ی مراکزی مانند مرکزافکارسنجی دانشجویان(ایسپا) می‌تواند بنیه‌ی علمی جلسات شورای فرهنگ عمومی را تقویت کند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «عمران خودآموز» در دیدار با سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان اظهار کرد: رسانه‌های وابسته به جهاددانشگاهی به خوبی در راه رسالت اصلی خود یعنی پراختن به مسائل اصلی جامعه عمل کرده‌اند و فعالیت‌های اثرگذار معاونت فرهنگی این نهاد در استان کاملا مشهود است و  جای تقدیر دارد.

وی دانش‌افزایی در حوزه رسانه را نیاز امروز رسانه‌های استان عنوان کرد و گفت: با کمک مشترک خانه مطبوعات، جهاددانشگاهی و اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توان  دوره‌هایی را در این زمینه برگزار و اصحاب رسانه را در راه پرداختن به رسالت اصلی خود کمک کرد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی به پشتوانه‌ی مراکز مطالعاتی خود می‌تواند بنیه‌ی علمی جلسات فرهنگ عمومی را تقویت کند، تصریح کرد: می‌توان با تبیین برش استانی تحقیقات انجام گرفته در مرکز افکارسنجی دانشجویان (ایسپا) به سیاستگذاری در زمیننه‌های فرهنگی کمک قابل توجهی کرد.

«سیدغلامرضا حسینی» سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام نیز با اشاره به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی اظهار کرد: رسالت رسانه‌ها فراتر از اطلاع‌رسانی و پوشش صرف رویدادها و جلسات است و تمام رسانه‌ها باید موضوع تسریع در توسعه‌ی استان را وجهه‌ی همت خود قرار دهند.

وی برگزاری نشست‌های تخصصی با موضوع نقش رسانه‌ها در توسعه‌ی استان را ضروری دانست و گفت: در این زمینه نباید به برگزاری یک نشست اکتفا کرد بلکه باید با برگزاری کارگاه‌های دقیق و علمی زمینه‌ی نیل به اهداف بلند در این عرصه را فراهم کرد تا دست‌اندرکاران رسانه‌ها با علم و نگاه بلندتری بتوانند در این زمینه نقش‌آفرینی کنند.

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی یکی از وظایف رسانه‌ها در برهه‌ی کنونی را افزایش امید و فرهنگسازی در بسیاری از زمینه‌های مرتبط با فرهنگ عمومی عنوان کرد و گفت: خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا آماده‌ی انعکاس اظهارنظر متخصصان در این زمینه است و نسبت به برگزاری نشست‌های تخصصی  با این موضوعات اقدام خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: