• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1894-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گفتگو

ثبت ۱۵۰ کانون مساجد ایلام در پرتابل بچه‌های مسجد

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام از ثبت حدود ۱۵۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد این استان در سامانه بچه‌های مسجد خبر داد .

حجت‌الاسلام و المسلمین «علی چراغی‌پور» در گفت و گو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: طرح ساماندهی و ثبت‌نام کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سامانه جامع بچه‌های مسجد از اسفندماه سال گذشته در سراسر کشور آغاز شده است .

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح، سازمان‌دهی فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری در مساجد و اجرای هر چه‌ بهتر و بیشتر برنامه‌ها و فعالیت‌های این کانون‌هاست، افزود: ارائه خدمات بهتر به کانون‌های مساجد و اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری و ترویج سبک زندگی اسلامی و تشویق اقشار مختلف جامعه جهت بهره‌برداری از قرآن و سنت در امورات زندگی از اهداف اجرای این طرح است .

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام اضافه کرد: در راستای ثبت و به ‌روزرسانی اطلاعات کانون‌ها فرهنگی هنری مساجد مدیران کانون‌های شهری باید حداقل ۲۰ نفر و کانون‌های روستایی ۱۵ نفر از اعضای فعال خود را در سامانه جامع آمار و اطلاعات ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به آدرس الکترونیکی www.bachehayemasjed.ir حداکثر تا تاریخ ۲۰ اردیبهشت سال جاری ثبت کنند.

چراغی‌پور گفت: تمدید مجوز تأسیس و فعالیت کانون‌ها و صدور کارت عضویت در سال ۹۷ منوط به ثبت کانون و اعضای آن در سامانه یاد شده بود و در رویکرد جدید و بر اساس تغییرات اعمال‌شده از این ‌پس واریز سرانه طبق سنوات گذشته به کانون‌ها نخواهیم داشت و فقط کانون‌هایی حمایت‌های مالی را دریافت می‌کنند که فعالیت‌های خود را در این سامانه ثبت کرده باشند .

وی با بیان اینکه در حال حاضر 295 کانون فرهنگی و هنری مسجد در مناطق مختلف شهری و روستایی فعالیت دارند، عنوان کرد: یکپارچه‌سازی اطلاعات در سطوح مختلف استانی، شهرستانی، کشوری تحت یک بانک اطلاعات یکپارچه، بررسي و ارزيابي وضعيت موجود کانون‌ها و خدمات ارائه‌شده ازنظر کمی و کیفی، تقویت و تسهیل ارتباط بین کانون‌ها، دبیرخانه‌ها و ستاد در مناطق مختلف کشور و ایجاد شبکه اطلاع‌رسانی و ارتباطی بین کانونی ازجمله اهداف این سامانه است .

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام در پایان از کانون‌های فرهنگی و هنری مساجدی که در این سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند دعوت کرد که هر چه سریع‌تر برای ثبت‌نام در این سامانه به دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان واقع در خیابان پیروزی مراجعه و یا از طریق آدرس اینترنتی ذکرشده اقدام کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: