• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-3290-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

زنگ «سپاس معلم» در ایلام نواخته شد

در آستانه‌ی 12 اردیبهشت سالروز شهادت شهید مطهری زنگ «سپاس معلم» در ایلام نواخته شد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، در این مراسم که در دبیرستان دخترانه آقا «حسین‌ بن علی» برگزار شد، «قاسم سلیمانی دشتکی» استاندار ایلام ،اظهار کرد: انقلاب اسلامی خونبهای شهدای زیادی است و نقش معلمان در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و در عرصه‌های مختلف بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری  گفت: آن شهید بزرگوار تئوریسین جمهوری اسلامی بود و امام خمینی هم فرمودند "جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم ونه یک کلمه زیاد"چون با مفهوم جمهوری به غرب گفتیم نظام ما بر پایه‌ی رای مردم استوار است.

استاندار ایلام با بیان اینکه با جمهوری اسلامی با اسلامیت از یک طرف به جنگ ارتجاعی رفت که نتیجه‌ی آن وهابیت و داعش است، تصریح کرد: از طرف دیگر با اسلامیت به مبارزه با بی‌بندوباری غربی پرداختیم.

سلیمانی ادامه داد: معلمان و دانشجویان در روشنگری ، اعتقادات دینی و پیروزی انقلاب نقش ارزنده‌ای دارند به طوری که در دفاع مقدس وقتی معلمی شهید می‌شد دانش‌آموزان هم به جبهه می‌رفتند چون الگو بوده‌اند و هستند، بنابراین می‎توان گفت نقش معلمان به تعداد شهیدان است.

استاندار ایلام تاکید کرد: امروز معلمان با وجود تنگناهای حقوقی، دردسرها و بی‌وفایی‌ها نسبت به آنان، امروز حافظ نظام، ولایت و کشور هستند.

«اسفندیار رستم‌زاد» مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این مراسم اظهار کرد: شهید مطهری یک شخصیت جهانی و کم‌نظیر بود که در مبارزه با رژیم ستم‌شاهی با ایدئولوژی شیعه قد علم کرد و موجب اتحاد حوزه و دانشگاه در مقابله با رژیم شد.

وی با بیان اینکه شهید مطهری بر اساس نیازجامعه سخنرانی می‌کرد و می‌نوشت، ادامه داد: این معلم فرهیخته و علامه‌ی بزرگ با وجود دارا بودن تالیفات بزرگ درباره خداشناسی و فلسفه در یک مقطع زمانی کتاب "داستان راستان" را برای کودکان و نوجوانان می‌نویسد و این درسی بزرگ برای معلمان جامعه ماست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام با اشاره به اهمیت جایگاه معلم و تعلیم و تربیت گفت: ترویج قانون‌گرایی وحرکت به سمت توسعه همه‌جانبه از کلاس‌های درس آغاز می‌شود و اگر تمام وسایل آموزشی فراهم باشد اما معلم نباشد راه به جایی نمی‌بریم و پشتوانه هر ملت سرمایه‌های فکری آن یعنی معلمان هستند.

در پایان این مراسم از معلمان برگزیده تجلیل شد.


 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: