• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1991-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد:

اجرایی شدن 70درصد از مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال 96

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: 70درصد از مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال 96 اجرایی شده‌اند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مهندس «یاراله نصیری» در حاشیه جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام اظهار کرد: ماهیت این کارگروه در دو بخش نمود پیدا می‌کند، که بخش اول برای تامین سرمایه در گردش و فعال سازی مجدد واحدهای تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل می باشد و بخش دیگر جهت تعیین تکلیف بدهی‌های بانکی، بیمه‌ای و مالیاتی و نیز کمک به ارتقاء تولید و استفاده از فرصت‌هایی است که در قانون گنجانده شده است .

وی مشکل عمده واحدهای تولیدی را انباشت بدهی های مربوط به تسهیلات بانکی و عدم تامین نقدینگی دانست و گفت: چنانچه تولید کننده نسبت به تعیین تکلیف بدهی‌های خود اقدام نماید، مجددا می‌تواند از تسهیلات بانکی استفاد نماید .

این مسئول در مورد نظارت بر اجرای مصوبات این کارگروه عنوان کرد: بدنبال تصمیم گیری های اتخاذ شده و مصوبات این کارگروه، شاخه‌ای تحت عنوان کمیته نظارت تشکیل شده است که بر روند اجرای مصوبات این تشکل به صورت ویژه نظارت می‌کند .

نصیری میزان اجرای مصوبات سال 96  این کارگروه، که توسط کمیته نظارت تهیه شده است را قابل قبول و امید بخش ذکر کرد و افزود: 70 درصد از مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اجرایی شده و بخش دیگری از آنها در دست اجرا میباشند .

وی در پایان از تولیدکنندگانی که مجددا به عرصه تولید بازگشته‌اند خواست این بار با یک برنامه جدی و برنامه‌ریزی جدید نسبت به از سرگیری فعالیت خود اقدام گنند، تا موجبات ارتقا تولید استان و مقدمات حمایت از کالای ایرانی را فراهم نمایند .

لازم به ذکر است در این جلسه مشکلات 4 واحد تولیدی مطرح و در جهت رفع، بررسی شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: